KARTAL BELEDİYESİ DÜNYA GENÇLERİNİ BULUŞTURDU

KARTAL BELEDİYESİ DÜNYA GENÇLERİNİ BULUŞTURDU

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Balkan Masası’nın organize ettiği buluşmada gençlerle buluştu. Kartal Belediyesi’nin...

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Balkan Masası’nın organize ettiği buluşmada gençlerle buluştu. Kartal Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Gençlik Gelecek Değişim Programı’nda 18 farklıülkeden kardeş belediye başkanları ve yüze yakın kentin gençlik temsilcileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.

GENÇLİK GELECEK DEĞİŞİM PROGRAMI, BELEDİYE BAŞKANLARI VE GENÇLERİ BİR ARAYA GETİRDİ

Programın ilk oturumu, Başkan Gökhan Yüksel ile Bosna Hersek Banoviçi Belediye Başkanı Bego Gutiç, Bulgaristan Ardino Belediye Başkanıİzzet Şaban, Sırbistan Sjenica Belediye Başkanı Munib Mujagic, Bulgaristan Sitovo Belediye Başkanı Sezgin Basri Aliyibram, Moldova Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Gökhan Yüksel'in açılış konuşmasını yaptığı oturumda, gençlerin hayalleri ve projeleri konuşuldu.

"DÜNYA BARIŞINI GENÇLER İNŞA EDECEK"

Konuşmasına programa verdiği destekten dolayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür ederek başlayan Başkan Gökhan Yüksel, "Öncelikle böyle büyük bir buluşmaya vesile olduğu ve farklıülkelerden gençlerin katıldığı bu çalıştaya ev sahipliği yapmamıza fırsat verdiği için sevgili genel başkanıma gönülden teşekkür ediyorum. Atamızın "Yurtta barış, dünyada barış" anlayışıçerçevesinde dünyanın her köşesinde dünya barışını inşa edeceğine inandığım gençlik temsilcileriyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir araya gelmek bizler için onur verici" dedi.

"GENÇLERİN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Başkan Yüksel, gençlere seslenerek şunları söyledi:

"Ben gençliği sadece bir yaşam dönemi olarak görmüyorum. Gençlik bana göre geleceğimize yönelik hayallerimizi şekillendirdiğimiz ve kendimizi bilgi ve ahlakla beslediğimiz kıymetli bir dönem. Bugün, pandeminin zor şartlarına rağmen günlerdir online çalışmalarla hedefe dönüştürdüğünüz hayallerinize ortak olmak için buradayız. Sizlerin hayallerine ortak olmak, projelerinizi gerçekleştirme yolunda sizlere katkı sunmak bizlerin de en büyük hayalidir. Tüm katılımcılarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, çalıştayımızın başarıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum." 

DÜNYA KENTİNDEN YÜZE YAKIN GENÇ BULUŞTU

Açılış konuşmasını CHP Balkan Masası Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'ın yaptığı programın 2. oturumuna, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Balkan Masasıüyeleri, CHP'li belediye başkanları ile dünyanın 18 ülkesinden yüze yakın kenti temsil eden gençler ve kardeş kentlerin belediye başkanları da katıldı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci oturumda Filistin’den Doğu Türkistan’a, Makedonya’dan Irak Türkmen bölgesine, KKTC’den Azerbaycan’a, Bulgaristan’dan Gagavuzya’ya, Yunanistan’dan Tacikistan’a, Türkiye’den Romanya’ya, Bosna Hersek’ten Sırbistan’a, Moldova’dan Ukrayna’ya, Kosova’dan Karadağ’a dünyanın farklıülkelerinde yaşayan gençlik temsilcilerini tek tek dinledi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.