İZMİTLİÇOCUKLAR, 23 NİSAN COŞKUSUNU VİDEOLU ŞİİR YARIŞMASI İLE YAŞAYACAK

İZMİTLİÇOCUKLAR, 23 NİSAN COŞKUSUNU VİDEOLU ŞİİR YARIŞMASI İLE YAŞAYACAK

İzmit Belediyesi, bu yıl İzmitli çocuklara 23 Nisan coşkusunu, pandemi sürecine uygun bir proje ile yaşatacak. İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıŞiir...

İzmit Belediyesi, bu yıl İzmitli çocuklara 23 Nisan coşkusunu, pandemi sürecine uygun bir proje ile yaşatacak. İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıŞiir Okuma Yarışması"nda çocuklar, okuduklarışiir videolarını paylaşacak; bayram coşkusunu, kazandıkları bisiklet, scooter ve çeşitli ödüllerle yaşayacak.
 
ONLINE VİDEOLU YARIŞMA 
 
Covid-19 salgını sebebiyle yarışmayı online olarak internet üzerinden düzenleyen İzmit Belediyesi, pandeminin 23 Nisan coşkusunu ve heyecanını yaşamaya, paylaşmaya engel olamayacağını vurgulayacak. "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" temalışiir okuma yarışmasına, okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyesindeki çocuklar katılabilecek. Daha önce ödül almamış ve herhangi bir işlem görmemiş tek bir video ve tek bir şiir ile yapılacak başvurular, http://siiryarismasi.izmit.bel.tr/  adresi üzerinden İzmit Belediyesi'ne ulaştırılacak. 
 
BAŞVURULAR BAŞLADI
 
Yarışmaya katılan öğrenciler, http://siiryarismasi.izmit.bel.tr/adresinde bulunan başvuru formunu dolduracak. Öğrencinin velisi kişisel elektronik posta adresi üzerinden çocuğunun yarışmaya katılması konusunda rızasının olduğunu, Elif.ASLAN@izmit.bel.tr adresine gönderecek. Her yarışmacı kendi bilgileri ve şiir okuduğu video ile yarışmaya katılabilecek. Başkası adına katılım tespit edildiğinde video değerlendirmeye alınmayacak. 6 Nisan’da başlayan başvurular, 18 Nisan 2021 Pazar günü saat 23.59’da sona erecek.
 
SONUÇLAR 22 NİSAN’DA
 
20-21 Nisan tarihleri arasında seçici kurul tarafından değerlendirilecek olan videolardan dereceye girenler, 22 Nisan’da Belediye'nin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecek. Sonuçlar ayrıca yarışmacıların başvuru formunda belirttiği iletişim kanallarından kendilerine bildirilecek. Pandemi nedeniyle ödül töreni yapılamayacak. Dereceye giren yarışmacılara ödülleri, sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak teslim edilecek. Yarışma şartnamesini okuyup kabul eden yarışmacıların videoları, belediyenin resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından paylaşılacak. 
 
 
BİRİNCİLERE SCOOTER VE BİSİKLET
 
Okul öncesi yarışmacıların birincisine, scooter; ikincisine, dikkat kodlama kiti; üçüncüsüne ise etkinlik seti verilecek. İlkokul kategorisindeki birinciye, scooter; ikinciye, mikrofonlu kulaklık; üçüncüye ise 64 GB USB bellek hediye edilecek. Ortaokul kategorisinde ise birinciye, bisiklet; ikinciye, akıllı bileklik; üçüncüye ise USB Bellek 64 GB verilecek.
 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.