YILDIZ HOLDİNG'DE ÜST DÜZEY ATAMALAR

YILDIZ HOLDİNG'DE ÜST DÜZEY ATAMALAR

Yıldız Holding’de Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığı’na Fezal Okur Eskil, Yıldız Holding şirketlerinden Donuk Fırıncılık Ürünleri AŞ...

Yıldız Holding’de Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığı’na Fezal Okur Eskil, Yıldız Holding şirketlerinden Donuk Fırıncılık Ürünleri AŞ Genel Müdürlüğü’ne Ilgın Hasırcıoğlu atandı.

Yıldız Holding’den yapılan açıklamaya göre, Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanı (CSBDO) olarak görev yapacak olan Fezal Okur Eskil, holding ve iştiraklerinin stratejik yol haritalarının oluşturulmasına, yeni iş fırsatlarının topluluğa kazandırılmasına ve iştiraklerin stratejik inisiyatiflerinin yürütülmesine liderlik edecek.

1998'de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Fezal Okur Eskil, 2000 yılında Georgia Institute of Technology’den İşletme (MBA) ve Endüstri Mühendisliği (MS) yüksek lisans derecelerini aldı. İş hayatına 2001'de A.T. Kearney Chicago ofisinde yönetim danışmanı olarak başlayan Eskil, bu görevini takiben Eczacıbaşı-Baxter ve Philip Morris International bünyesinde farklı görevler aldı. Yıldız Holding’den önce Sabancı Holding, Enerjisa Enerji, Kordsa ve diğer Sabancı Topluluğu şirketlerinde üst düzey görevlerde bulundu.

Yıldız Holding şirketlerinden Donuk Fırıncılık Ürünleri AŞ’de 2020 mart ayından bu yana Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Ilgın Hasırcıoğlu, bu göreve asaleten atandı.

Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2001'de mezun olan Ilgın Hasırcıoğlu, kariyerine aynı yıl önce yurt dışında sonra Oyak-Renault’da Satın Alma Uzmanı olarak başladı. Kariyeri süresince başta gıda sektörü olmak üzere birçok firmada yöneticilik görevlerinde bulunan Hasırcıoğlu, Yıldız Holding bünyesine 2016 yılında pladis Türkiye, MENA&CA Bölgesi CEO Ofisi’nde Proje Direktörü olarak katıldı.

 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Birinci fotoğraf: Fezal Okur Eskil

İkinci fotoğraf: Ilgın Hasırcıoğlu

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.