YENİMAHALLE BELEDİYESİ'NİN 2020 FAALİYETLERİ, MECLİS'TE ONAYLANDI

YENİMAHALLE BELEDİYESİ'NİN 2020 FAALİYETLERİ, MECLİS'TE ONAYLANDI

Yenimahalle Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Nisan ayı meclis olağan toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda konuşan Başkan Fethi Yaşar, pandeminin de...

Yenimahalle Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Nisan ayı meclis olağan toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda konuşan Başkan Fethi Yaşar, pandeminin de etkisiyle ağır ekonomik koşulların yaşandığına dikkat çekerek, “Muhalefet bizleri Yenimahalle’de çok fazla tesis yapmakla ve çok işçi çalıştırmakla eleştiriyor. Herkesin bir yoğurt yiyişi var. Ben Yenimahalleli'nin yararlanacağı tesisleri yaparak ve o tesislerde çalışacak insanlarımızı işe alarak doğru bir karar verdiğime inanıyorum. Hele de böyle ekonomik sıkıntılar yaşadığımız bir dönemde bir insanımıza bile iş, aş sağlamanın ibadetlerin de hayırların da en büyüğü olduğuna inanıyorum” dedi.

Yenimahalle Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Nisan ayı meclis olağan toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi, ilçe sakinlerinin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yaratmak için bürokratından işçisine kadar tüm kadrosu ile durmaksızın hizmet ediyor. Yenimahalle’de sanat, kültür, eğitim ve spor gibi birçok alanda yüzlerce projenin altına imza atmış bir belediyeyiz. Yaptığımız tüm tesisler Yenimahalle halkının öz malıdır ve oralarda Yenimahalle emekçisi çalışır.  Yenimahalle’nin merkez mahallesinde ne imkan ve hizmet varsa en uzak mahallemizde de aynışartların oluşmasını sağladık” diye konuştu.

"YENİMAHALLE HALKINA NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRDİK"

Yenimahalle’nin herkese eşit ve vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla yönetildiğini belirten Yaşar, “Neye mal olursa olsun vatandaşa verdiğimiz her sözü tutacağız. Amacımız her mahallemize eşit hizmet götürmek. Hiçbir zaman kimseye tutamayacağım bir söz vermedim. Seçim sürecinde hangi mahalleye ne söz verdiysem yerine getirmiş bir belediye başkanıyım. Bu nedenle sokakta başımıönüme eğmeden yürüyor, vatandaşın sıkıntısınıçözmek için gece gündüz çalışıyorum” dedi.

"MÜTEAHHİTE DEĞİL EMEKÇİMİZE DEĞER VERİYORUZ"

Türkiye’de yaşanan işsizlik sorununun önüne geçilemez bir boyuta ulaştığını belirten Yaşar, sözlerini şöyle tamamladı:

“Her belediyenin kendine öncelik olarak gördüğü bir husus vardır. Bizim yönetim anlayışımız emekten yanadır. Yenimahalle’de istihdama katkı sunmak, işsizliğin önüne geçmek amacıyla yaptığımız her hizmeti kendi işçimiz ve kendi araç gereçlerimizle yapıyoruz. Yapılacak en ufak hizmette müteahhitlere kazandırmak yerine işi kendi emekçimize yaptırarak hem belediyeye kazanç sağlıyor hem de ilçemizde istihdama katkı sunuyoruz. Kiralık aracımız yok, parklarımızı da kendi işçilerimiz yapıyor, yol ve kaldırımları da kendi ürettiğimiz bordür ve tretuvarları da kendi işçimiz döşüyor."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.