YENİMAHALLE BELEDİYESİ, ALTYAPI ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

YENİMAHALLE BELEDİYESİ, ALTYAPI ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü altyapıçalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı 2021 yılı altyapı programını eksiksiz...

Yenimahalle Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü altyapıçalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nün hazırladığı 2021 yılı altyapı programını eksiksiz sürdüren belediye ekipleri, yol açma, kaldırım ve alan düzenleme işlemlerine hız verdi.

YENİMAHALLE BELEDİYESİ ALTYAPI ÇALIŞMALARINDA KAR KIŞ TANIMIYOR

Pandemi sürecini fırsata çevirerek yeni yapılaşmanın olduğu bölgelere ağırlık veren Yenimahalle Belediyesi ekipleri, 2021 yılında 132 bin metrekare yeni yol açımı ve 374 bin metrekare alan düzenlenmesi, 100 bin 700 ton asfalt serimi, 60 bin metre bordür ve 44 bin 350 metrekare tretuvar yapımı hedefine ulaşmak amacıyla gece gündüz çalışıyor.

2021 yılı Ocak ayından bu yana altyapı sezonu henüz başlamamasına rağmen 5 bin ton asfalt serimi, 8 bin metre kare yol açımı, 3 bin 350 metre kare kilit taşı, 6 bin 250 metre bordür ve 2 bin 500 metre kare tretuvar yapımını gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, temiz ve güvenli bir Yenimahalle yaratmak amacıyla ilçe sakinlerine hizmet ediyor.

“VATANDAŞIN TEMİZ VE GÜVENLİ YOLLARDA SEYAHAT ETMESİNİİSTİYORUZ”

Yenimahalle’de altyapıçalışmalarına devam edildiğini belirten Başkan Yaşar, “Ekiplerimiz, ilçemizde kaldırımsız sokak, asfaltsız yol kalmaması adına aralıksız çalışıyor. Pandemi sürecini fırsata çeviren ekiplerimiz vatandaşlarımızın rahatı için alt yapıçalışmalarına yoğunluk veriyor. Yenimahalle’de vatandaşın talep ettiği noktalarda altyapıçalışmalarını yürütüyoruz. Bunun yanında yeni yapılaşmanın olduğu bölgelerde yol açımı, kaldırım, bordür ve tretuvar düzenlemesi gibi işlemleri sürdürüyoruz. Ekiplerimiz, yılın her mevsiminde vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması, temiz ve güvenli yollarda seyahat edebilmesini hedefleyerek çalışmalarını yıl boyunca sürdürecek” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.