Veliefendi Hipodromu’nda yarış şöleni başlıyor

Veliefendi Hipodromu’nda yarış şöleni başlıyor

30 Haziran Pazar günü 98. Gazi Koşusu Kupasının sahibini bulacağı ve 93 yarış gününü kapsayan İlkbahar / Yaz yarış sezonunun açılışı, ilk kez koşacak yeni taylar ve Gazi adaylarının boy göstereceği safkanların katılacağı 10 koşulu dopdolu bir programla yapılacak.

Sonucu merakla beklenen günün önemli mücadeleleri ise hiç şüphesiz Gazi Koşusu adaylarının sahneye çıkacağı Orhan Meker ve Ergin Talay Koşuları olacak. 3 yaşlı İngiliz taylarının çim pistteki 1400 metre mesafeli handikaper Orhan Meker adına düzenlenecek koşu saat 16.00'da, yine 1400 metre çim pistteki merhum Asli Üyemiz Ergin Talay'ı anacağımız koşu heyecanı ise saat 17.00'de başlayacak.

 

Orhan Meker Serbest Handikapı

Orhan Meker Serbest Handikapı, üç yaşlı safkan İngiliz taylarının iki yaşlı dönemlerindeki performanslarının handikaperler tarafından değerlendirilmesi sonucu katıldıkları bir yarıştır. Dünyanın atçılıkta ileri gelen ülkelerinde aynı isimle "Free Handicap" olarak gerçekleştirilen bu koşu, atçı ve yetiştiricilerin büyük önem verdikleri bir yarıştır.


2023 yılı galibi Papagallo 

2024 yılı Orhan Meker Koşusu'nda start alacak 13 safkan şöyledir; Warrior Lion, Zizka, Perfect Player, Dawn Runner, Dragon Flame, Majestic Endeavour, Arasın Aslanı, Kando, Proteus, Adige Perit, Oppenheimer, Febris ve Neon Noir.

 

                               ERGİN TALAY

1939 yılında İstanbul'da doğan Ergin Talay, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun oldu. Uzun yıllar Türk yarışçılığına ve yetiştiriciliğine hizmetlerde bulunan Talay, 1981-1982 yıllarında Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığı yaptı. 1984 yılında Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi seçildi. 1988 yılında aramızdan ayrılan Ergin Talay'ı, anısına düzenlenen bu koşu vesilesiyle saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Bu yılki koşuda; Festival Fever, Al Tan, Blue Sunset, Ice Bear ve Myboytomo isimli safkanlar start alacak.


2023 galibi Alanalp 

 

İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda İlkbahar - Yaz yarış sezonunda, bölünen koşular hariç olmak üzere 480'i çim ve 295'i sentetik olmak üzere toplamda 775 koşuda safkanlar birincilik için sahaya çıkacak. Bu koşuların 444'ünde safkan İngiliz atları, 331'inde safkan Arap atları start alacak.

 

pcswbkxa5dmy9ulbj6dly0o1.jpg

gzqd39vsmw65geb8ejzdfj4y.jpg

qtogymhnul4rkvswb9rpuzjw.jpg

gpavItanfoh9rycsqx57bemj.jpg

raiowd9fnbph4nxdmqhujlgz.jpg

1pslgovjvwrn3fcglkrtoeun.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.