Üniversite Bulvarı Ve Yenilenen Yeşil Bulvar Hizmete Açıldı, Solaklı Mahalle Merkezi’nin Temeli Atıldı.

Üniversite Bulvarı Ve Yenilenen Yeşil Bulvar Hizmete Açıldı, Solaklı Mahalle Merkezi’nin Temeli Atıldı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ZeydanKaralar, Yüreğir Solaklı Mahalle Merkezi’nin temelini attı, ardından Sarıçam’daÜniversite Yolu Bulvarı’nın ve baştan sona yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışınıgerçekleştirdi.

 

AdanaBüyükşehir Belediyesi’ni borç yüküyle devralan, pandemi ve depreme rağmen borcugelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getiren BaşkanZeydan Karalar, yılmadan yorulmadan yeni hizmetleri hemşehrileri ilebuluşturmaya devam ediyor. Yüreğir Solaklı Mahallesi’nde çok amaçlı MahalleMerkezi’nin temelini atan Başkan Zeydan Karalar, ardından Şehir Hastanesi, YeniStadyum, Çukurova Üniversitesi ve Adana Teknoloji Üniversitesi’ne ulaşımıkolaylaştıracak Üniversite Yolu Bulvarı ve yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışınıgerçekleştirdi.

Temelatma ve açılış törenlerine Adana milletvekilleri, belediye başkan adayları,bölge muhtarları ve Adanalılar katıldı.

SolaklıMahalle Muhtarı Şehmus Özdemir, Başkan Zeydan Karalar’a hizmetlerinden ötürü sonsuzteşekkürlerini sundu.

 

OYHESABI YAPMADAN, BÖLGE VE SİYASİ PARTİ AYIRMADAN HİZMET…

Oyhesabı yapmadan, siyasi parti ve bölge farklılığı gözetmeden Adana’ya hizmeteden Başkan Zeydan Karalar, "Adana’ya tarihinde ilk defa belediyemiztarafından 3 alt geçit, 5 yeni bulvar yapıldı, 321 iş makinesi ve 111 adet otobüsaldık, taziye evleri, mahalle merkezleri, kreşler, ücretsiz kurs merkezleri,öğrenci yurtları, kütüphaneler alt ve üst yapı yenilemeleri gerçekleştirdik, geçendönemin 3 buçuk katı, yani 3 milyon ton asfalt döktük, ilçelere arıtmatesisleri yaptık, kadın kooperatifleri kurduk, Kadın Akademi’yi, Payhane veNiyet Akademi’yi faaliyete geçirdik, üreticiye destek verdik, ihtiyacı olanvatandaşlarımıza önemli oranda sosyal yardım gerçekleştirdik” dedi.

 

KENTİNİHMAL EDİLMİŞ NOKTALARINA HİZMET YAĞMURU

Kentinihmal edilmiş, görmezden gelinmiş noktalarına büyük yatırımlar yaptıklarını dabildiren Başkan Zeydan Karalar, çok kısa süre içerisinde Solaklı Mahallesakinlerinin Çatalan suyundan faydalanacağını duyurdu.

BaşkanZeydan Karalar, kapalı semt pazarının önümüzdeki dönem ilk yapılacak işlerarasında yer alacağını kaydetti.

Konuşmalarınardından, 550 metrekare alana sahip, 2 katlı,  içinde kadın ve erkek taziye evi ile mescitbulunacak mahalle merkezinin temeli atıldı.

BaşkanZeydan Karalar, Solaklı Mahallesi’ndeki temel atma töreninin ardından Sarıçam’agiderek, Adana trafiğini rahatlatacak; Şehir Hastanesi, Yeni Adliye, YeniStadyum, Çukurova Üniversitesi ve ATÜ’ye ulaşımı kolaylaştıracak ÜniversiteYolu Bulvarı ile yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışını yaptı.

ADANA’YIKILCAL DAMARLARINA KADAR BİLEN MÜHENDİS BAŞKAN

Açılışta,Gültepe ve Çarkıpare mahalle muhtarları Canan Kurt ile Yalçın Uzun, Sarıçam’ayaptığı yatırımlar ve verdiği değer için Sarıçam halkı adına Başkan ZeydanKaralar’a teşekkür etti.

BaşkanZeydan Karalar, bir belediye başkanının kentin ruhunu, insanlarını,sokaklarını, eksiklerini bilmek zorunda olduğunu ifade ederek, Adana’yı kılcaldamarlarına kadar tanıdığını, Adanalının istek ve taleplerini bu birikim vebilinçle karşıladıklarını belirtti.

ÜNİVERSİTEBULVARI VE YEŞİL YOL SARIÇAM’A YAPILAN EN ÖNEMLİ İŞLERDEN

Yolve su hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetlerinin en güzelörneklerini Sarıçam’da açtıkları kreşler, NİYET Akademi, Çarkıpare Parkı vediğer desteklerle gösterdiklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, ÜniversiteYolu Bulvarı ve Yeşil Bulvar’ın Sarıçam’da yapılan en önemli işlerden olduğunadikkat çekti.

Yenidönemde Adana’ya kazandırılacak 2 spor kompleksinden birinin Sarıçam’a inşaedileceğinin de müjdesini veren Başkan Zeydan Karalar, önümüzdeki dönemAdana’nın çehresini; metro hattının ikinci etabı,tramvay, nostaljik tramvay, otogar, 8 yeni altgeçit, 4yeni bulvar, yeni köprüler, yeni etap bisiklet yolları, AfetKoordinasyon Merkezi (AKOM), yeni arıtma tesisleri, spor kampüsleri, olimpikyüzme havuzu, yaşlı yaşam merkezi, yeni kütüphaneler, yeni kreşler, kültürsanat merkezi, semt merkezleri, bağımlılıkla mücadele edilecek rehabilitasyon merkezi,yeni yurtlar, parklar, turizm projeleri, mezbaha kompleksi, hayvan satışmerkezi gibi yatırımlarla değiştirmeye ve güzelleştirmeye devam edecekleriniaçıkladı.

 

BaşkanZeydan Karalar, Üniversite Yolu-Yeşil Bulvar açılışının ardından AdanaÇiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek, üreticilerle fikir alışverişinde bulundu.

rezch8gblyk2cmzaujx7q59I.jpg

jooshhqcubav7du3tdwIlfep.jpg

cfgnmkubw3ajsIr4vc2h9xzl.jpg

hfmldvvgd9gwpeyo8akbziut.jpg

sqjk0looivf9wz12ytnb4uxu.jpg

bhIas5kuzjtzdsd3w2jnlgvr.jpg

afxkdo4rzsrhcod1jbp9z5ip.jpg

38qpjasm1dtbnlyo0wmy79ek.jpg

za2fhoznkm8xp7cehbjIjkp0.jpg

cph8gqxa2zeamr0tvtl1dsuz.jpg

cugIoe1ujh68wdtevpao2ky5.jpg

1wlyrj36cxsbnfoz8pddhybo.jpg

yw54emr8z2tkv1aqmfqxddlj.jpg

ydpi4tIvbzceul6mnw1ehfoj.jpg

vbtwphcIwkznomqr8qmu9gcf.jpg

b4suwuq32ckaeodhjIrlbcnj.jpg

ievohq3zd4Imwkmkog8prraa.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.