ULUSAL FAKTORİNG, SERMAYESİNİN YÜZDE 30,71’İNE DENK GELEN PAYLARINI HALKA ARZ EDECEK

ULUSAL FAKTORİNG, SERMAYESİNİN YÜZDE 30,71’İNE DENK GELEN PAYLARINI HALKA ARZ EDECEK

Ulusal Faktoring’in sermayesinin yüzde 30,71’ine denk gelen 41 milyon TL nominal değerli payları halka arz olacak. Hisse başı fiyatı 2,49 TL olarak belirlenen...

Ulusal Faktoring’in sermayesinin yüzde 30,71’ine denk gelen 41 milyon TL nominal değerli payları halka arz olacak. Hisse başı fiyatı 2,49 TL olarak belirlenen payların yüzde 40’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 50’si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 10’u ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara ayrıldı.

Ulusal Faktoring’in paylarının halka arzı için yaptığı başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Osmanlı Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde 26 aracı kurumun katıldığı konsorsiyum ile arzda, 41 milyon TL nominal değerli sermayenin yüzde 30,71’ine denk gelen payların halka arz edilmesi planlanıyor. Halka arz kapsamında hisse başı fiyatı 2,49 TL olarak belirlenirken payların 33 milyon 500 bin TL’lik nominal değerli kısmı ile bedelli sermaye artışı yapılacak.

TALEPLER KASIMDA TOPLANACAK

Ulusal Faktoring, 4-5 Kasım tarihleri arasında talep toplayacak. Payların yüzde 40’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 50’si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 10’u ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Toplanan kesin talebin satışa sunulan pay miktarından fazla olması halinde PineBridge Financial Investments S.a.r.l’ye ait ve halka arz edilen payların yüzde 18,29’una denk gelen 7 milyon 500 bin TL nominal değerli paylar da ek satış kapsamında halka arz edilebilecek.

HALKA ARZ GELİRİ KOBİ’LERİ DESTEKLEMEK İÇİN KULLANILACAK

KOBİ’lere yönelik uzmanlıkları ve yapay zekâ destekli algoritmaları sayesinde kredi değerlendirme açısından bir adım önde olduklarını belirten Ulusal Faktoring Genel Müdürü İzak Koenka, “Faktoring sektöründe 20 yılı geride bıraktık. Sektörde müşteri adedi önde gelen firmalardan biriyiz. 2021 yılının ilk altı ayında faktoring ciromuz 2 milyar TL olarak gerçekleşti. Halka arz sonrasında hizmet verdiğimiz çerçeveyi daha da büyütüp daha güçlü bir sermaye yapısı ile KOBİ’lerin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.