Ulusal Egemenliğin 104. Yılı Çankaya’da Coşkuyla Kutlanacak

Ulusal Egemenliğin 104. Yılı Çankaya’da Coşkuyla Kutlanacak

Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hafta boyunca konser, sergi, etkinlik ve şenliklerle kutlayacak.

Çankaya'da 23 Nisan kutlamalarının merkezi bu yıl da 1000 Çocuk Korosu Konseri olacak. Çankaya Belediyesi 1000 Çocuk Korosu, konserini 23 Nisan'da Anıtkabir’in yanı başında bulunan Anıtpark’ta gerçekleştirecek.

1000 Çocuk Korosu Konseri'nin ardından Grup Doludizgin Barış Manço şarkılarıyla 23 Nisan'da Çankayalılarla buluşacak.  Hafta boyunca sürecek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 27 Nisan'da İnönü Parkı'nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile taçlanacak.

Çankaya Belediyesi, 23 Nisan'ı dolu dolu kutlamaya hazırlanıyor. İlçenin dört bir yanını bayraklarla süsleyecek Çankaya Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı hafta boyunca konser, sergi, etkinlik ve şenliklerle kutlayacak. Çankaya'da kutlamaların merkezi bu yıl da 1000 Çocuk Korosu Konseri olacak. Çankaya Belediyesinin bu yıl 13'üncüsünü gerçekleştireceği "1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri" Anıtkabir’in yanı başında bulunan Anıtpark’ta gerçekleşecek.

HOYTUR VE BANDO GÖSTERİLERİ COŞKU YAŞATACAK

İlk olarak 20 Nisan Cumartesi saat 16.00’da Muammer Sun Müzik Atölyesi Çocuk Korosu, Gordion String Quartet eşliğinde Muammer Sun çocuk şarkılarını Kuğulupark’ta seslendirecek. Büyükelçiliklerle iş birliği yapan Çankaya Belediyesinin 15 gündüz bakımevinde eğitim alan miniklerin hazırladığı, sergi ve atölye 22 -26 Nisan tarihleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek. Şef Mehmet Efe'nin yöneteceği ve Çankaya Filarmoni Orkestrası'nın eşlik edeceği 1000 Çocuk Korosu 23 Nisan konserinde, 9 eğitim kurumundan 12 öğretmenin çalıştırdığı çocuklar, marşlar, çocuk şarkıları ve düzenlenmiş halk türkülerini seslendirecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel olarak hazırlanan otobüs de gün boyu Çankaya’nın cadde ve sokaklarını marşlarla dolaşacak. Hoy-Tur ve Gençlik Bandosu da Başkentlilere bayram coşkusu yaşatacak. 

ÇANKAYA'DA BARIŞ MANÇO ŞARKILARI

1000 Çocuk Korosu Konseri'nin ardından Grup Doludizgin Barış Manço şarkılarıyla 23 Nisan'da Çankayalılarla buluşacak. Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük sanatçılardan Barış Manço sevenlerinin kurduğu “Doludizgin”, 1000 Çocuk Korosu konserinin ardından saat 19.00'da Manço şarkılarını Başkentliler için söyleyecek.

İSMET İNÖNÜ PARKI'NDA ÇOCUK ŞENLİĞİ

Hafta boyunca sürecek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları 27 Nisan'da İsmet İnönü Parkı'nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile taçlanacak. Saat 13.00'te başlayacak şenlikte çocuklar tahta bacaklar, jonglörler, hayvan orkestrası ve balon şov eşliğinde eğlenceli bir gün geçirecek.

KUTLAMA TAKVİMİ

Çankaya Belediyesinin tüm Başkentliler için hazırladığı, hafta boyunca sürecek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama takvimi ise şöyle:


20 NİSAN CUMARTESİ
Gordion String Quartet ve Çankaya Belediyesi Muammer Sun Müzik Atölyesi Çocuk Korosu Konseri

Yer: Kuğulu Park
Saat: 16.00

22 NİSAN PAZARTESİ
Çankaya Belediyesi Gündüz Bakım Evleri Çocuklar Sergisi

Yer: Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi
Saat: 13.00

Çankaya Belediyesi Çocuk Atölyeleri Sergisi
Yer: Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Saat:16.00

23 NİSAN SALI
1000 Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri

Yer: Anıtpark
Saat: 16.00

Doludizgin Manço Project Konseri
Yer: Anıtpark
Saat: 19.00

27 NİSAN CUMARTESİ
Çankaya Belediyesi Çocuk Şenliği

Yer: İsmet İnönü Parkı Birlik Mah. 365 AVM Yanı
Saat: 13.00

n4hpabxlwxoky07uicth5qmt.jpg

v4qdno29j5o07thwa6zeylav.jpg

rxpumtngybruhkanba53ypqw.jpg

epfzx2krsuibkentmIwqtx7n.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.