Tuzla’da ‘19 Mayıs’ Coşkusu: Semicenk Konser Verdi

Tuzla’da ‘19 Mayıs’ Coşkusu: Semicenk Konser Verdi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak Milli Mücadele'yi başlattığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık ateşinin yandığı gün olan 19 Mayıs, 105'inci yılında Tuzla’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında; Tuzla Belediyesi tarafından Sahil Tören Alanı’nda organize edilen etkinlikte Semicenk konser verdi. Konserden önce ise binlerce Tuzlalı fener alayında buluştu. Birbirinden güzel marşlarla yürüyen vatandaşlar, ellerinde fenerler ile ilçenin dört bir yanında 19 Mayıs’ı doyasıya yaşadı ve yaşattı. 

“ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI, BİR HALKIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KAZANDI VE CUMHURİYET’İ KURDU” 

Konserde konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, “Bundan 105 yıl önce bugün, bize özgürlüğümüzü kazandıran Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olan Milli Mücadele’nin temelleri atıldı. Ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin özgürlük tutkusunu arkasına alarak ve henüz 38 yaşındayken 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıktı. Bu çıkış, Cumhuriyet’le taçlanan umut yolculuğunun ilk durağıydı. Çok gençti. Gençliğinden aldığı güç, cesaret ve enerjisiyle işgal güçlerini bozguna uğrattı. Çok gençti. Ama bir an olsun vazgeçmedi. Ancak cesurların, yola çıkanların ve adanmışların kazanacağını biliyordu. Kazandı da. Atatürk ve silah arkadaşları, bir halkın özgürlüğünü kazandı ve Cumhuriyet’i kurdu. Bu vesileyle, bu cennet vatan için, milletimizin bağımsızlığı için canlarını feda eden aziz Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. 

“TUZLA’YI GENÇLERLE KAZANDIK, GENÇLERLE YÖNETECEĞİZ” 

Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl, sözlerine şöyle devam etti: 

“Atatürk gençliğinden ve gençlerden aldığı büyük güçle yola çıktığında gençlerin neler başarabileceğini iyi biliyordu. Bu nedenle Cumhuriyet’i de biz gençlere emanet etti. Bu ülkenin genç kadınlarına, genç erkeklerine emanet etti. Böylesi büyük bir emanete bakmak her zaman birinci vazifemizdir. Tuzlalı bir genç olarak, Tuzla’nın genç belediye başkanı olarak vazifelerimin önceliklerinden biri de gençlerimiz için Tuzla’yı daha iyi hale getirmektir. Bunun için hız kesmeden çalışıyoruz. Gençlik merkezlerimizle, sosyal tesislerimizle sizlerin yanında olacak, genç girişimcileri destekleyecek, sanat ve spor alanında yeteneklerinizin gelişmesi için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Tuzla’yı gençlerle kazandık, gençlerle yöneteceğiz. Her talebinizi dinleyeceğiz. Gözümüz kulağımız sizde olacak. ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ sözü bizim ilkemizdir. Söz veriyorum bu ilkemizden asla şaşmayacağız. Sizlerin de bu yolda bana desteğinizin tam olduğunu biliyorum.” 

Fener alayına katılan vatandaşlar ise 19 Mayıs coşkusunu bu kadar iyi yaşayabildikleri için Tuzla Belediye Başkanı Eren Ali Bingöl’e teşekkürlerini iletti.

ppIqcj0wud9wz3dloyb7xnxk.jpg

uqe7aivlztj28bzqm1owa9yg.jpg

24kh1voceoyj8e3dIvzl6idq.jpg

e0uzeaswdgfj9vfqnodykInp.jpg

4csqjzxlcizjvbm7uhrkbxhq.jpg

msakbjjxw473lpoq5Itfnuax.jpg

wm5genjryolcIu03iflb1psx.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.