TÜİK: ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI YILLIK YÜZDE 8,8 ARTTI

TÜİK: ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI YILLIK YÜZDE 8,8 ARTTI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, 2021'in kasım ayında bir...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, 2021'in kasım ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,8 arttı.

TÜİK, ücretli çalışan istatistiklerini bugün yayınladı. Buna göre; ücretli çalışan sayısı, bir önceki yılın aynı ayında 12 milyon 754 bin 93 kişi iken 2021 yılı kasım ayında 13 milyon 880 bin 830 kişi oldu. TÜİK verileri şöyle:

ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 0,8 ARTTI

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı, 2021 kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,8 arttı.

KASIM AYINDA ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI EN ÇOK TİCARET-HİZMET SEKTÖRÜNDE ARTTI

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı kasım ayında ücretli çalışanlar, aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,6, inşaat sektöründe yüzde 0,8 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,8 arttı.

SANAYİ, İNŞAAT VE TİCARET-HİZMET SEKTÖRLERİNDE ÜCRETLİ ÇALIŞAN SAYISI ARTTI

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; 2021 yılı kasım ayında ücretli çalışan sayısı, yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 7,4, inşaat sektöründe yüzde 8,7 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 9,8 arttı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.