TEPEBAŞI BELEDİYESİ VE ICI TEKNOLOJİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜİMZALANDI

TEPEBAŞI BELEDİYESİ VE ICI TEKNOLOJİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜİMZALANDI

Tepebaşı Belediyesi ile ICI Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında birlikte değer üretme, araştırma, geliştirme, iş birliklerine ve teknoloji transferine yönelik iş birliği ve iyi niyet...

Tepebaşı Belediyesi ile ICI Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında birlikte değer üretme, araştırma, geliştirme, iş birliklerine ve teknoloji transferine yönelik iş birliği ve iyi niyet protokolü imzalandı.

İş birliği ve iyi niyet protokolü, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve ICI Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık arasında imzalandı. Protokolle, yeni teknolojiler kullanılarak yerel yönetimlerin etkinliğinin arttırılması, sosyal ve ekonomik değer yaratma, yapılacak ortak çalışmaların sosyal ve ekonomik değer olarak katkıya dönüşmesi, ortak Ar-Ge projeleri, inovasyon ve girişimcilik konularında uzun dönemli iş birliği kurulması amaçlanıyor.

İmzalanan protokol çerçevesinde Tepebaşı Belediyesi ile ICI Teknoloji, belediyenin stratejik amaç ve hedeflerine uygun olarak belirlenecek konularda ortak projeler gerçekleştirecek. Tepebaşı Belediyesi’nin Sosyal Kuluçka Merkezi, Vecihi Hürkuş Havacılık Müzesi, Kırsal Gelişim Programları, Gençlik Merkezleri, E-Spor Teknolojileri öncelikli olmak üzere Ar-Ge ve Inovasyon içeren konular belirlenerek, bu kapsamda katma değerli projeler ile hizmetlerin geliştirilmesi için planlanma, koordinasyon ve organizasyonlar yapılacak. Tepebaşı Belediyesi tarafından yürütülecek teknoloji ve girişimcilik konularında ICI Teknoloji, paydaş ve kaynakları ile özellikle genç girişimlerin yatırım süreçlerine ve yatırımcı bulma konusunda destek verecek. ICI Teknoloji bünyesinde yer alan ICI Akademi ile ortak çalışmaların da yapılacağı protokol kapsamında, belediye tarafından yürütülecek gençlere yönelik, kuluçka ve hızlandırıcı programlarındaki girişimciler, ICI Teknoloji altyapısını kullanma imkanına sahip olacak. Ayrıca protokolde, girişimci değerlendirme çalışmalarında karşılıklı mentör ve değerlendirici olarak yer alınması, ICI Teknoloji ve Eskişehir Tepebaşı Belediyesi uzman ve mentör ağlarının karşılıklı olarak paylaşılması konusu da yer alıyor.

"BAŞKANIMIZA BİZE VERDİĞİ DEĞERLİ KATKI VE İMKAN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Protokol imza töreninin ardından açıklamalarda bulunan ICI Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık, “Bu protokol ile Tepebaşı Belediyesi’yle birlikte özellikle Eskişehir’de katma değerli ürün ve hizmet üretebilmek adına, gelişen sanayimize belediyemizin ve şehrimizin emeklerini de entegre ederek, bir çalışma programı belirledik. Özellikle genç arkadaşlarımızla, şehrin tüm unsurlarını kapsayacak şekilde bir çalışma yapacağız. Burada belediye ile birlikte katma değer üretmek adına projelerimiz olacak. İnşallah hem şehrimiz hem de ülkemiz için birçok ilke imza atmış olacağız. Başkanımıza bize verdiği bu çok değerli katkı ve imkan için çok teşekkür ediyorum” dedi.

"PROTOKOLÜN TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM"

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise “ICI Teknoloji ile değer üretme, araştırma, geliştirme, iş birliklerine ve teknoloji transferine yönelik bir işbirliği ve iyi niyet protokolü imzaladık. Bizim Organize Sanayi ile yaptığımız ikinci protokol oluyor. Diğeri de Organize Sanayi Bölge Başkanlığıyla birlikte yaptığımız Montaj Atölyesi, o projemiz başarıyla sürüyor. Bugün imza altına aldığımız protokolümüzde de, çok güzel çalışmaların ortaya çıkacağına inanıyorum. Ben, bizimle işbirliği yaptığı için Kenan Bey’e ve ICI Teknoloji ailesine çok teşekkür ediyorum, protokolün de Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.