TARSUS BELEDİYESİ'NDEN 3 GÜNDE 51 AÇILIŞ

TARSUS BELEDİYESİ'NDEN 3 GÜNDE 51 AÇILIŞ

Tarsus Belediyesi, ilçe halkının acil ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek ve daha yaşanabilir bir Tarsus yaratmak için 3 günde 51 açılış gerçekleştirdi.

Tarsus Belediyesi, ilçe halkının acil ihtiyaçlarına çözüm üretebilmek ve daha yaşanabilir bir Tarsus yaratmak için 3 günde 51 açılış gerçekleştirdi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, CHP İlçe Başkanı Ozan Varal, ilçe yöneticileri, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen açılışlar, halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Tarsus Belediyesi, özellikle kırsal alanlardaki acil ihtiyaçların karşılanmasına yönelik doktor muayene odaları, muhtar odaları, kentin eğitim ve kültür seviyesinin gelişmesine yönelik okuma salonları, dar gelirli vatandaşların bütçesine uygun ürünler sunabilmek için halk marketler, kentin yaşam alanlarının çoğaltılmasına yönelik yeşil alanlar ve parklar, pati dostlar için eğitim ve oyun alanları gibi projeleri hayata geçiriyor.

Tarsus Belediyesi’nin 3 günde yaptığı 51 açılış arasında 30 park ve yeşil alan, 7 okuma salonu, 5 muhtar odası, 4 doktor odası, 3 misafirhane, 1 halk market ve 1 sergi salonu bulunuyor.

BOZDOĞAN: "SIFIR HARCAMAYLA, TAMAMEN GERİ DÖNÜŞÜMLE AÇTIĞIMIZ PARKLARIMIZ VAR”

Tarsus’un adaletli, yeşil ve sürdürülebilir bir kent olması için üstün çabayla çalıştıklarını dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

"Bugün burada sıfır harcamayla, tamamen geri dönüşümle yaptığımız parklarımızın, yeşil alanlarımızın açılışını yapıyoruz. Tabi bu sadece Haluk Bozdoğan’ın değil, tüm ekibin başarısıdır. Bugün Türkiye’de bu kadar cari açıkla devralınıp bu açığı cari fazlalığa çeviren başka bir belediye yoktur. Bu kadar kısa zamanda bu başarının elde edilmesinin altında yatan en önemli etken sosyal belediyecilik anlayışımızdır. Bu anlayışla Tarsus’un 129 köyüne tek tek giderek sorunların tamamına yakınınıçözdük. Aynı anlayışla yani deyim yerindeyse köyden şehire iniyoruz sırada merkez mahallelerimizin sorunlarınıçözmek var şeklinde.

Yaptığımız açılışları seçim yatırımı olarak görmüyoruz. Bizim seçim yatırımımız yok, bizim tek kaygımız şehrimizin ve gençlerimizin geleceğidir. Bizim en büyük seçim yatırımımız gençlerimiz ve çocuklarımızın geleceğidir. Biz onlar için çalışıyoruz ve bu mücadeleyi verirken de onların gurur duyacağı, övüneceği şeyler yapmaya gayret ediyoruz."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.