SÜRÜCÜLERE EMNİYET KEMERİ VE CEP TELEFONU KULLANIMI DENETİMİ: 8 BİN 575 CEZAİİŞLEM

SÜRÜCÜLERE EMNİYET KEMERİ VE CEP TELEFONU KULLANIMI DENETİMİ: 8 BİN 575 CEZAİİŞLEM

Emniyet Genel Müdürlüğü, 27-28 Mart arasında ülke genelinde "İhbarlı Emniyet Kemeri ve Cep Telefonu Kullanımı Denetimi" yaptı. Denetimler sonucunda toplam 8 bin 575 cezai işlem uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, 27-28 Mart 2021 tarihlerinde ülke genelinde "İhbarlı Emniyet Kemeri ve Cep Telefonu Kullanımı Denetimi" yaptı. Denetimler sonucunda toplam 8 bin 575 cezai işlem uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlğü (EGM), sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile trafik güvenliğinin sağlanması ve kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazanaların önlenmesi amacıyla yurt genelinde emniyet kemeri ve seyir halinde cep telefonu kullanımına yönelik denetim yapıldığını bildirdi.  Yapılan trafik denetimin sonuçlarışu şekilde açıklandı:

  • 1652 sürücüye seyir halinde cep telefonu kullanmaktan işlem yapıldı.
  • 3408 sürücüye emniyet kemeri kullanmadığından dolayı işlem yapıldı.
  • 470 araç trafikten men edildi.
  • 22 sürücü belgesi geri alındı

Toplamda 8 bin 575 cezai işlemin uygulandığını açıklayan EGM, "Türk Polis Teşkilatı olarak sürücülere ve yolculara seyahatleri sırasında can güvenlikleri için emniyet kemeri takmaları, yine sürücülere seyir halinde cep telefonu kullanmamaları ve diğer trafik kurallarına uymalarını hatırlatırız" uyarısını yaptı. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.