SURİYELİ SIĞINMACILAR EXPO’YU KEŞFETTİ

SURİYELİ SIĞINMACILAR EXPO’YU KEŞFETTİ

EXPO 2021 Hatay, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü kapsamında Suriyeli sığınmacıları ağırladı. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCR) Hatay Ofisi ve Hatay Büyükşehir Belediyesinin birlikte düzenlediği etkinliğe kadın ve çocuklardan oluşan 45 kişi katıldı.

Sığınmacıların sosyal uyumlarını artırmayı ve mültecilere yönelik önyargıları kırmayı hedefleyen etkinlik kapsamında Antakya EXPO alanını gezen sığınmacılar keyifli vakit geçirdi. Gastronomi Köyü’nde yemek yiyerek başlayan gezi, çocuk oyun alanında devam etti. Oyun alanında bol bol eğlenen çocuklar daha sonra pasta yapım atölyesinde kek yaptı.

TÜRKİYE EN ÇOK SIĞINMACI BARINDIRAN ÜLKE

Hayata Destek Derneği Hatay Ofisinin desteği ile organize edilen etkinlik kapsında gerçekleşen konferansta Türkiye’nin en çok sığınmacı barındıran ülke olduğuna dikkat çekildi. 

Dünya çapında şiddet, savaş veya zulüm nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan milyonlarca insanın cesaretini, gücünü ve katkılarını onurlandırmak için önemli bir gün olduğu belirtilen etkinlikte misafirperver ev sahibi toplulukların yardımıyla insanların hayatlarını yeniden inşa edebilecekleri ve hatta gelişebilecekleri dile getirildi.

MTUYIbcgHCkNX4Jlwjuh3P57..jpeg

2ciOfUDChknjQ0Vq7uBKNlGt..jpeg

SZK581EJ3DBMnYUt90mrXgAe..jpeg

ISiRCkFvmq6JKVysz9uZ5G4T..jpeg

Pd93SgqZXblfG7xyzIuvY4Qo..jpeg

eYU9K4Fb0ESZBLqCwud5DTsg..jpeg

EzrN8my0p1vuxenGHkRq79OA..jpeg

1ysP8vmBlNDfAu5oZdiKJqQj..jpeg

KxgpXNdMe5oTUbIJZGz19OnE..jpeg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.