SÜMERPARK’A, AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ELİ DEĞECEK

SÜMERPARK’A, AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ELİ DEĞECEK

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli’nin en büyük yeşil alanı olan Sümerpark’ın işletmesini devraldı. Bundan sonra parktaki çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi...

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli’nin en büyük yeşil alanı olan Sümerpark’ın işletmesini devraldı. Bundan sonra parktaki çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi birlikte sürdürecek.

SÜMERPARK, AYDIN BÜYÜKŞEHİR'İN GÜVENCESİNDE

Nazilli’de yer alan ve 18 futbol sahası büyüklüğündeki Sümerpark Büyükşehir’e devredildi. 

Sümerpark’ın Büyükşehir’e geçmesiyle birlikte park içinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Parkın eksiklerinin tamamlanması ve yıpranmış alanların yenilenmesi için harekete geçen Park Bahçeler ve Fen İşleri Dairesi’ne bağlı ekipler, çalışmalarını hızlandırdı. 

Nazillili vatandaşların keyifle zaman geçirdiği Rekreasyon Alanı, özellikle hafta sonları yüzlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. 

HAYVANAT BAHÇESİÇOCUKLARIN EN GÖZDE TERCİHİ

18 futbol sahası büyüklüğünde olan Sümerpark içerisinde restoran ve kafeteryalarla birlikte kır düğün salonları, buz pateni pisti, kapalı spor salonu, tenis kulübü, basketbol sahası, otopark, lunapark, çocuk trafik eğitim alanı, Alzheimer Danışma ve Dayanışma Merkezi, Türkiye'nin ilk model evi, 11 bin metrekare alana yayılan içinde süs balıkları bulunan gölet ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvanat bahçesi bulunuyor.

Timsahtan tavus kuşuna, geyikten keçiye, papağandan maymuna kadar onlarca türde hayvana ev sahipliği yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Hayvanat Bahçesi'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

PARKA BÜYÜKŞEHİR'İN ELİ DEĞECEK

Park ve Bahçeler Dairesi’ne bağlı ekipler ilk olarak çim biçme ve çırpma çalışması, tehlike arz eden ağaç dallarının budaması, çiçek dikimi, çocuk oyun alanların düzeltilmesi, boyanması işlemlerini yapıyor. Çalışmalar kapsamında çocuk oyun alanı içine yeni ve modern oyun grupları eklenecek. Yeni oyun grupları ile birlikte zemin iyileştirme çalışması da yapılarak çocuklar için daha güvenli ve eğlenceli zaman geçirecekleri bir ortam yaratılacak. 

KOŞU PİSTİ, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI YENİLENECEK

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de park içindeki mevcut yolların yenileme çalışması yapacak. Koşu pisti, yürüyüş ve bisiklet yollarının zemin iyileştirme çalışması yapılarak parkın spor yapacak vatandaşlar için de kullanışlı hale getirilmesi sağlanacak. 

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU:" BU PARKIN ATATÜRK'ÜN MANEVİ EMANETİ OLDUĞUNU VATANDAŞLARIMIZI HİSSETTİRECEĞİZ"

Aydın Büyükşehir Belediye BaşkanıÖzlem Çerçioğlu, bölgede sürdürülen çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Nazilli’deki yaşamın daha kaliteli ve konforlu hale gelmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak çok çalışıyoruz. Bir yandan yolları sıcak asfaltla buluşturuyoruz, bir yandan altyapıyı yeniliyoruz. Bunların dışında şimdi bizler için manevi değeri yüksek olan bir yerde hizmet edecek olmak, bizleri mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Sümerbank Basma Fabrikası’nın bir parçası olduğunu düşündüğümüz bu park, bizleri manevi olarak etkiliyor. Bu park ve içinde yer alan tesislerle hem halkımıza en iyi şekilde hizmet edeceğiz, hem de bu parkın Atatürk’ün manevi emaneti olduğunu vatandaşlarımıza bir kere daha hissettireceğiz. Sümerpark’taki çalışmalarımızı Nazilli Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan ile birlikte sürdüreceğiz."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.