SOYLU: FETÖİLE MÜCADELEDE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ SAYISI AZALDI

SOYLU: FETÖİLE MÜCADELEDE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ SAYISI AZALDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göreve yeni atanan 21 mülkiye müfettişini makamında kabul etti. FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, göreve yeni atanan 21 mülkiye müfettişini makamında kabul etti. FETÖ ile mücadele kapsamında mülkiye müfettişi sayısında azalma olduğunu söyleyen Bakan Soylu, 2015 yılı başında 196 mülkiye müfettişi varken bu sayının 103’e indiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; makamında kabul ettiği mülkiye müfettişlerine hayırlı olsun dileklerini ileten Süleyman Soylu, 2015 yılı başında 196 mülkiye müfettişi varken bu sayının FETÖ ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde 103’e indiğini, yani yarı yarıya azaldığını belirtti. Soylu, son 3 yılda toplam 74 mülkiye müfettişi ataması yapıldığını, son atamayla birlikte 21 kişilik grubun göreve başlayacağını söyledi.

Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında 2015 yılında görevlendirilen Teftiş Kurulu’nun bin 464 rapor ürettiğini, bu sayının 2020 yılında 3 bin 983’e yükseldiği belirtti. Azalan müfettiş sayısına rağmen artan raporlarla ilişkin Bakan Soylu, “Dolayısıyla giderek artan bir iş yükü büyük bir fedakarlıkla omuzlandı” dedi. 

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hem Türkiye hem de dünya eskisi gibi değil. Sorumluluklar daha fazla, riskler daha fazla ama buna karşın Türkiye’nin kapasitesi de gücü de daha fazla. Her şeyden önce Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ortaya koyduğu stratejik aklı daha fazla. İnşallah sizler de bu çerçeve içinde, bugüne kadar devlet hizmetinde edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi, kabiliyetlerinizi inşallah bu tablo içinde çok farklı bir noktaya taşımış olacaksınız. Ben bu vesileyle her birinize başarılar diliyorum. Bizim çok güzel bir duamız vardır: ‘Allah utandırmasın’ deriz. İşin özü de bana göre budur. Sorumluluklarımızda başarısız olmamak, milletimize ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda mahcup olmamak, bu işin özüdür. Ben sizlerin muvaffak olacağına, aziz milletimizin ve Cenab-ı Hakk’ın huzurunda yüzünüzün ak olacağına inanıyorum.” 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.