Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Balıkçılara Tekne Bakım Malzemesi Desteği Dağıtımına Katıldı

Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Balıkçılara Tekne Bakım Malzemesi Desteği Dağıtımına Katıldı

Etkinlik kapsamında, balık avlama ruhsatına (yeşil ruhsat) ve 34 plakaya sahip olan küçük ölçekli balıkçı teknelerine yönelik destek paketleri dağıtıldı. Destek paketleri içerisinde antifouling boya, epoksi macun, beyaz yağlı boya, su geçirmez balıkçı tulumu ve çizme bulunuyor. Bu malzemeler, balıkçıların teknelerini bakım yaparak daha verimli kullanmalarını amaçlıyor.

Belediye Başkanı Balcıoğlu'nun Açıklamaları

Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, destek paketlerinin dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, "İlçemizin Allah vergisi güzelliklerinden biri olan denizimizden en iyi şekilde yararlanmak için balıkçılarımıza destek vermeye devam edeceğiz. Bugün dağıtılan antifouling boya, epoksi macun, beyaz yağlı boya ve diğer malzemelerle, balıkçılarımızın denizde daha verimli ve güvenli olmalarını sağlayacağız," dedi. Başkan, Silivri'nin deniz kaynaklarını koruma ve balıkçıların işlerini daha rahat yapabilmeleri için gerekli desteğin süreceğini belirtti.

Balıkçılar Tarafından Desteklere Olumlu Tepkiler

Dağıtılan destek paketlerini alan balıkçılar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi'nin bu tür desteklerinin kendileri için çok değerli olduğunu ve işlerini daha verimli yapabilmelerini sağladığını ifade ettiler. Balıkçılar, desteklerin devam etmesi gerektiğini ve bu tür yardımların balıkçılık sektörüne büyük katkı sağladığını dile getirdiler.
os5xpbfbkhvuwzycmggaqhq3.jpg

5b3chgyoh4ym0slbuvlnm7v1.jpg

wai6xphugnrsycltrhtjnxou.jpg

mge17bp5du9stqyw2qvcngyh.jpg

dmwn9sgspgor3vu4wfezam8h.jpg

lbknwsirhhqmujrnokxcIa5z.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.