SEZEN ÜNLÜ CİNAYETİNE TEPKİ YAĞDI

SEZEN ÜNLÜ CİNAYETİNE TEPKİ YAĞDI

İzmir'de 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün (17) dini nikahlı olduğu Anıl Y. tarafından öldürülmesine tepki yağdı.

İzmir'de 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün (17) dini nikahlı olduğu Anıl Y. tarafından öldürülmesine tepki yağdı.

İstanbul Sözleşmesi'nin Cumhurbaşkanı imzasıyla feshedilmesinin üzerinden henüz birkaç gün geçmişken bir kadın cinayeti daha yaşandı. İzmir'in Konak ilçesinde beraber yaşadığı Anıl Y. (24) tarafından katledilen 17 yaşındaki 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün vefatı büyük üzüntü yarattı.

"SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM" MESAJI

Sezen Ünlü'nün, sosyal medyada "Sabırsızlıkla bekliyorum seni bebeğim" mesajıyla hamile olduğunu gösteren fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı. Sezen'i katlettikten sonra kaçan Anıl Y. ise polis ekiplerince yakalandı.

TUNÇ SOYER: MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Sosyal medyada binlerce mesaj paylaşılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de "İzmir’de bugün 17 yaşında, 5 aylık hamile olan Sezen Ünlü, 16 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Her gün binlerce kadının şiddete maruz kaldığı, öldürüldüğü bu ülkede şiddetle mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz" açıklamasını yaptı.

Sosyal medya platformlarında İstanbul Sözleşmesi'nin gerekliliği konusunda paylaşımlar yapılırken tepki gösterenler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın başkan yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) de yer aldı. KADEM'in sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

"İzmir’de 17 yaşındaki #SezenÜnlü karnındaki 5 aylık bebeği ile birlikte imam nikahlı eşi tarafından acımasızca katledildi. Onu ve doğmamış bebeğini hayattan koparan bu vahşetin sonuna kadar takipçisi olacağız."

"GELENEKLER KORUMAZ, İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KORUR"

Sezen Ünlü’nün katledilmesine tepki gösteren bazı isimlerin paylaşımlarışöyle:

Nükhet Duru: #SezenÜnlü Son 3 günde öldürülen 8. kadın! Karnında bebeğiyle 16 yerinden! Henüz 17 yaşında. Yürek dayanmıyor artık, bu acılarla yaşamak çok zor. Kadın cinayetlerini durdurmak sorumluluğumuzdur.

Yekta Kopan: 17 yaşında. 5 aylık hamile. 16 bıçak darbesi. 17 yaşındaki #SezenÜnlü imam nikahlı eşi Anıl Yolum tarafından 16 yerinden bıçaklanarak karnındaki 5 aylık bebeği ile birlikte öldürüldü! Siz siyasetinizi yapmaya devam edin. Utanmadan, arlanmadan...

Elif Şafak: #SezenÜnlü daha 17 yaşındaydı, 5 aylık hamile. İmam nikahıyla evlendirildiği aşağılık kocası 16 kez bıçaklayarak öldürdü Sezen’i, öldürdü bebeğini. Gelenekler korumaz, #istanbulsözleşmesi korur. Yeter! Haykırıyoruz artık! Bu ülke koskoca bir kadın mezarlığı #AnılYolumTutuklansın

Gülben Ergen: 17 yaşında, imam nikahı ile evlendirilen, 5 aylık hamile kızımızı“delikanlı” eşi, karnında bebeği ile 16 yerinden bıçaklayarak öldürdü. #SezenÜnlü

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.