SEYHAN'DA ÖZEL TİYATROLAR,  BELEDİYE’NİN DESTEĞİYLE SEYİRCİYLE BULUŞACAK

SEYHAN'DA ÖZEL TİYATROLAR, BELEDİYE’NİN DESTEĞİYLE SEYİRCİYLE BULUŞACAK

Seyhan Belediyesi’nin Covid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri nedeniyşe aylar boyunca perdelerini kapatmak zorunda kalan özel tiyatrolara desteği sürüyor. Adana’da faaliyet gösteren üçözel...

Seyhan Belediyesi’nin Covid-19 salgınıyla mücadele tedbirleri nedeniyşe aylar boyunca perdelerini kapatmak zorunda kalan özel tiyatrolara desteği sürüyor. Adana’da faaliyet gösteren üç özel çocuk tiyatrosu, Dünya Tiyatrolar Günü’nde Seyhan Belediyesi’nin desteğiyle Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde pandemi koşullarına uygun olarak, izleyiciyle buluşacak.

“ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Her daim sanatın ve sanatçının yanında olduklarını ifade eden Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir"  sözlerine atıfta bulunarak, “Toplumsal yaşam için büyük önem taşıyan tiyatrolarımızın salgın döneminde yaşadığı sıkıntıları biliyoruz. Seyhan Belediyesi olarak imkânlarımız ölçüsünde sanatı ve sanatçıyı desteklemeye devam edeceğiz. Bu zor günleri dayanışmayla hep birlikte aşacağız” dedi.

ÖZEL TİYATROLAR SAHNEYLE VE SEYİRCİYLE BULUŞACAK

Seyhan Belediyesi’nin Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında uzun süre perdelerini açamayan özel tiyatrolara ve emekçilerine yönelik desteği, 27 Mart Dünya Tiyatrolar gününde de sürecek. Adana’da faaliyet gösteren üç özel çocuk tiyatrosu, 27 Mart Cumartesi ve 28 Mart Pazar günü yapılacak gösterimlerle özledikleri sahneye ve seyircilere kavuşacak.

ÜCRETSİZ DAVETİYEYLE İZLENEBİLECEK

Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce organize edilen program kapsamında, Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde saat 13.00 ve 16.00’de sahnelenecek oyunlarda, 700 kişilik salonda salgın nedeniyle 200 seyirci kabul edilecek. Oyunları izlemek isteyenler kültür merkezi gişesinden alacaklarıücretsiz davetiyeyle oyunu izleyebilecek.

DAVETİYE TEMİN EDEMEYENLER İÇİN CANLI YAYIN YAPILACAK

Salgın nedeniyle  kısıtlı sayıdaki davetiyelerden temin edemeyen tiyatroseverler, oyunları Seyhan Belediyesi’nin @SeyhanBelediye adresli Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarından canlı olarak izleyebilecek.

SALGIN KOŞULLARINA UYGUN ÖNLEMLER ALINACAK

Ateşleri ölçülüp, velilerinin HES kodu sorgulamaları gerçekleştirilen ve maske kontrolleri yapılan seyirciler, birer koltuk boş bırakılarak düzenlenen oturma planı doğrultusunda oturarak oyunu izleyebilecek.

İKİ GÜNDE DÖRT OYUN SAHNELENECEK

“Dünya Tiyatrolar Günü” etkinlikleri kapsamında, 27 Mart Cumartesi günü, saat 13.00’te “Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu”nun “Düşler Bahçesi” adlı oyunu; saat 16.00’da da “Adana Gösteri Sanatları Merkezi Çocuk Tiyatrosu”nun “Manolya Kasabası” oyunu sahneye konulacak.  

28 Mart Pazar günü de saat 13.00’te “Kaktüs Sanat Merkezi” oyuncuları“Bremen Mızıkacı” adlı oyunu, saat 16.00’da da “Tiyatro Gülse” oyuncuları ise “Kurbağa Prens” adlı müzikli çocuk oyununu sahneleyecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.