SEYHAN BELEDİYESİ'NİN SPOR OKULLARI ÇOCUKLARI EĞİTİYOR, GELECEĞE TAŞIYOR

SEYHAN BELEDİYESİ'NİN SPOR OKULLARI ÇOCUKLARI EĞİTİYOR, GELECEĞE TAŞIYOR

Seyhan Belediyesi Spor Okulları'nda eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Sporun her branşında kurslar düzenlemeyi hedeflediklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Emre Gönlüşen...

Seyhan Belediyesi Spor Okulları'nda eğitim tüm hızıyla devam ediyor. Sporun her branşında kurslar düzenlemeyi hedeflediklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Emre Gönlüşen Spor Kompleksi’nde gerçekleşen eğitim çalışmalarını denetledi. Ziyarette, kurslara katılan çocuklarla sohbet eden Başkan Akay, teşvik etmek amacıyla bir süre değişik branşlardaki eğitimlere iştirak etti.

"SPORA ÇOK BÜYÜK YATIRIMLAR YAPIYORUZ"

Spora ciddi yatırımlar yaptıklarını ve hedeflerinin de geleceğin başarılı sporcularını yetiştirmek olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ İlk amacımız, çocukları sporla tanıştırmak. Bu amaçla belediyemize ait tesislerimizde değişik branşlarda kurslar açıyoruz. Kurslarla çocukları sporla tanıştırırken, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutma anlamında da önlem almış oluyoruz.  Çünkü kötü alışkanlıklar elde edilmeden önlemenin en etkili yolu spordur” dedi.

"SPOR, SADECE FUTBOL DEĞİLDİR"

“Spor” denince akla ilk olarak futbolun geldiğini anımsatan Başkan Akay, futbol dışında da farklı branşlarda üst seviye sporcuların bulunduğunu anımsattı. Başkan Akay, şöyle devam etti:

“Spor sadece futbol değildir. Ayrıca spor sadece profesyonel takımlar ve seyir anlamında algılanıyor. Hatta seyri bile ‘kavga etmek’, ‘ayrıştırmak’ şeklinde düşünüyoruz. Oysa spor, sağlık ve zihnin gelişimi adına çok önemli bir unsur olarak önümüzde duruyor. Dünya var olduğundan bu yana sayısız spor dalları oluşmuş olduğunu kabul ederek, çok sayıda branşta kurslar açarak çocuklarımıza eğitim vermeyi sürdürüyoruz. Bizim amacımız her alanda ciddi şekilde spor yapabilen çocukları yetiştirmek. Bunlar içerisinde yetenekli sporcularımızı da önümüzdeki süreçte başarılı sporcular arasına taşımak temel düşüncemiz.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.