SES TRABZON ŞUBESİ: "HÜKÜMET KAŞIKLA VERDİĞİNİ KEPÇE İLE ALMA POLİTİKASINA DEVAM ETMEKTEDİR"

SES TRABZON ŞUBESİ: "HÜKÜMET KAŞIKLA VERDİĞİNİ KEPÇE İLE ALMA POLİTİKASINA DEVAM ETMEKTEDİR"

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Trabzon Şubesi, Ortahisar Aile Sağlığı Merkezi önünde vergi adaletsizliği hakkında basın açıklaması yaptı.

SES Trabzon Şubesi üyeleri, Ortahisar Aile Sağlığı Merkezi önünde toplanarak vergi eşitsizliği hakkında basın açıklaması yaptı. Topluluk adına konuşan SES Trabzon Şube Başkanı Metin Serdar, şunları söyledi:

"Aile hekimliği sisteminde yaşanan sıkıntılar ve emekçilerin sorunlarını geçen hafta birçok ilde gerçekleştirdiğimiz eylemler ile dile getirmiştik. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası ve Türk Tabipleri Birliği Aile Hekimleri kolu ile birlikte hazırladığımız eylem programı ile aile sağlığı merkezi çalışanları üzerindeki vergi yükü ve emek sömürüsüne karşı mücadelede kararlı olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. Vergi adaletinin temel amacı, vergi yükünün yurttaşlar arasında geliri ve insanca yaşam giderleri temel alınarak hak kaybı yaratmadan adaletli ve eşit olarak dağıtılmasıdır. Ancak ekonomik krizle birlikte ücretli çalışanların üzerindeki vergi yükü ve temel ihtiyaçlar üzerinden alınan dolaylı vergilerin oranı giderek daha fazla arttırılmış, çalışanların üzerine eklenen yük dayanılmaz hale gelmiştir. Vergi dilimi sınırları, yıllar içinde enflasyonun çok daha altında bir oranda artırılarak daha ilk aydan itibaren yapılan zamlar vergi dilimi içinde kaybolmakta, hükümet kaşıkla verdiğini kepçe ile alma politikalarına devam etmektedir. Amacımız; vergide adalet ve sabit yüzde 15 vergidir. Milyarlarca liralık ihale yapanlardan, kuyumculardan, fabrika sahibi olanlardan alınmayan vergiler bizden bordro üzerinden alınıyor.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.