SARIYER BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

SARIYER BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Sarıyer Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının üçüncüsü Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu’nun öncülüğünde, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantının sonunda Başkan Mustafa Oktay Aksu, temmuz ayında dünyaya gelen muhtarlar için doğum günü pastası kesti, muhtarlarla beraber toplu fotoğraf çektirdi.

Sarıyer Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının üçüncüsü Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Muhtarların seçildikleri mahalleleriyle ilgili sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu öncülüğünde gerçekleşti.

FULYA BAYRAM VE NEVZAT AKTAN’IN İSİMLERİ SARIYER’DE YAŞAYACAK

Muhtarların mahalleleri ile ilgili ihtiyaçların ve sorunların tek tek dinlenerek not alındığı ve çözümlerinin konuşulduğu toplantıda söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, geçtiğimiz günlerde elim trafik kazasında hayatını kaybeden Bahçeköy Kemer Muhtarı Fulya Bayram ile aort damarının yırtılması sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Mahallesi eski muhtarı Nevzat Selçuk Aktan’a bir kez daha Allah’tan rahmet ve tüm yakınlarına başsağlığı diledi. Sarıyer’e önemli hizmetlerde bulunan Bayram ve Aktan’ın isimlerinin Sarıyer’de yaşatılmasına dönük çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Aksu, Bayram’ın isminin Bahçeköy’de bir parka verilmesi için Sarıyer Belediye Meclisi’nde karar aldıklarını, Aktan’ın isminin ise Cumhuriyet Mahallesi SAGEM şubesine verilmesi yönünde öneriyi önümüzdeki ilk meclis toplantısına sunulacaklarını söyledi.

“PROJELERİMİZİ TEK TEK HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Toplantıda göreve geldikten sonra hayata geçirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yapan Başkan Aksu, ilçemizde en çok şikayet edilen konuların başında gelen asfalt ve kaldırımların yenilenmesi ile ilgili çalışmalara İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte başladık. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Sarıyer Akademi’mize giremeyen genç arkadaşlarımız için Sarıyer Akademi 2 hizmet vermeye başladı.11 mahallemizde hizmet veren kreşlerimize yapılan başvurularla ilgili kabullerimiz ilk kez noter huzurunda gerçekleşti. Her mahalleye kreş hedefiyle çıktığımız yolda Kireçburnu’nda yapımı devam eden gündüz çocuk bakım evini yeni eğitim yılına yetiştirmeye çalışıyoruz. Kreşi olmayan mahallelerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Her mahalleye sosyal tesis hedefimiz için ilk çalışmamızı Pınar Mahallemizde başlattık. “Plajlarımızı ücretsiz olarak komşularımızın hizmetine açacağız” demiştik. Kilyos, Rumeli Feneri ve Kısırkaya plajlarımızı komşularımızın denize girmelerini sağlayacak şekilde yeniden düzenledik ve güvenli hale getirdik. Sarıyerli komşularımız plajlarımızdan ücretsiz faydalanabilecek. İstanbullu hemşerilerimiz ise Kısırkaya plajımızdan ücretsiz faydalanabilecek” dedi.

Toplantıya katılan Sarıyerli muhtarlar ise Başkan Aksu’ya gerçekleştirilen toplantı için teşekkür ettiler, mahalleleri ile ilgili tek tek söz alarak talep ve önerilerini dile getirdiler.  Sarıyer Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Başkanvekili Meltem Yücel Pir, belediye başkan yardımcıları Cem Çetin, Osman Demir, Nizamettin Günel, Sergül Doğan, Özel Kalem Müdürü Armağan Büyükkarakaş, Muhtarlık İşleri Müdürü Güven Doğruyol ile ilgili birim müdürlerinin katıldığı toplantının sonunda Başkan Aksu, doğum günü temmuz ayı  olan muhtarlar için hazırlanan doğum günü pastasını kesti, muhtarlarla beraber toplu fotoğraf çektirdi.

3efobhtuIxozjsdyz6lnpnks.jpg

rjcwv2qmpltbfga4ioyyjdep.jpg

lug9pjkwvnhxgI1dvpttc685.jpg

he7abw29ey80h5projvx4rtp.jpg

uzanqbxejwfebsc9holgvnag.jpg

dv53kyh2bhnaakwugzuwj4z8.jpg

gsgsk4hbo0rzcylyztkijhIn.jpg

etz7qv9soxd1bpaprcrijflq.jpg

kId28cxnq0vgou6hrnr1eyjl.jpg

eoyorjwkyjgbwph13mzc2bhd.jpg

Ispku7tl3acfvwxb52ymwxsz.jpg

l3txwpg4drrqh2y9xh1dzcvj.jpg

3ee9rhkjp2tlnxgomyhzc5zo.jpg

f1rnlyowz6ponqIrbspkae04.jpg

mw1xj2rf7ux5zebjcav8vuk9.jpg

tnrna3hddvfoutq6lyzgkj9j.jpg

ogmudng2kfkchw0cxyj3Iriq.jpg

vsnr7gownjcaqgzd2pzeqmoj.jpg

ykyxnqes9wqm08ubotj2hdpd.jpg

0atu2hbeh6kcwc7ybjpnrfmd.jpg

dtyorpt6I4xd7pnws0j3elhf.jpg

rd9jgryeztybhlpcfgkcxout.jpg

yuqwbch2tbw7kmlmjdzf3c8s.jpg

e5poscavhov9gpwI7cxeqfuz.jpg

ylkh2c3byxxrefovo4zgfqti.jpg

bfzghitnj72dpkyIwmcnb6sj.jpg

qj0masykrfxlibbohvqo496u.jpg

gvs9eqxecoa4dmnw8rgbhunz.jpg

ox07ywkcqeherajvdyb8vznk.jpg

xzvnilfuxwhrk2jaofgdn701.jpg

ryIsamuynr5ckhm8og1twjcu.jpg

rt0estdsw9vainnoyx7dc6bm.jpg

ntcj3lt2ehmsluie7azrard8.jpg

uebI7yzoktnpdqqmrxbsh8ah.jpg

cvjsnz7s9aiIh3d6emkqnomp.jpg

l3gj92qrjcovzdmhzkf8usgh.jpg

srI25bighmxpscjtubotkwaq.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.