"SANATÇI YORUMLARIYLA ATATÜRK RESİMLERİ" SERGİSİ CKSM’DE

"SANATÇI YORUMLARIYLA ATATÜRK RESİMLERİ" SERGİSİ CKSM’DE

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümünde “Sanatçı Yorumlarıyla Atatürk” sergisine ev sahipliği...

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl dönümünde “Sanatçı Yorumlarıyla Atatürk” sergisine ev sahipliği yapıyor.

“Sanatçı Yorumlarıyla Atatürk” başlıklı sergi, farklıüniversitelerin güzel sanatlar fakültelerinden akademisyenlerin, bağımsız sanatçıların ve güzel sanatlar öğrencilerinin ürettiği eserlerden oluşuyor. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Enis Malik Duran Küratörlüğü’nde hazırlanan sergide, yağlıboya, akrilik, desen, baskı resim gibi yöntemlerle üretilen Atatürk resimleri yer alıyor.

20 HAZİRAN’A DEK SANATSEVERLERİ AĞIRLAYACAK

Sanatçıların altı aylık bir çalışma süreci içinde bir araya getirdiği çalışmalar, Atatürk imgesinin farklı perspektiflerden ele alındığı bir seçkiden oluşuyor. Sergi, 20 Haziran’a dek Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde görülebilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.