SANAT ENGEL TANIMIYOR

SANAT ENGEL TANIMIYOR

EÇADEM öğrencileri, muhteşem bir yılsonu gösterisine imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya birçok alanda hünerlerini sergileyen öğrenciler, ayakta alkışlandı.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterisiyle gönülleri fethetti. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen program, EÇADEM öğrencisi Tayfun Şen’in İstiklal Marşı’nı okuması ve piyano gösterisiyle başladı. Birbirinden renkli etkinlikler hazırlayan öğrenciler, drama gösterisinde 90’lar Türkçe Pop’un efsane isimleri Zerrin Özer ve Yonca Evcimik’in klipleri ile Yeşilçam’ın sevilen filmlerinden Hababam Sınıfı’ndan kısa bir kesiti sahneye taşıdı. Gösterileri büyük alkış alan EÇADEM’li öğrenciler, halk oyunları performansları ve ritim öğretmenleri eşliğinde çaldıkları enstrümanlarla beğeni topladı.

YOĞUN KATILIM

Programa; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, KOÇ Üniversitesi Genel Sekreteri Sibel Kesler, EÇADEM Proje Yürütücüleri Prof.Dr. Ayşe Ferda Ocakçı,  ve Prof. Dr. Ayfer Aydın, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetimi, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ile aileler katıldı.

GURUR DUYDUĞUMUZ BİR KURUM

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan EÇADEM Merkez Yöneticisi Arzu İnan, “Sanat söylemek istediklerimizi ifade etmenin en güçlü yolu. Sanatın dili ise tüm engelleri aşabilecek bir araç. Bu projenin hayat geçmesinde emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan örnek alınarak yeni EÇADEM’lerin de kurulmasını arzu ediyorum” dedi. KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, “EÇADEM, çok gurur duyduğumuz bir kurumumuz. Projenin sürdürülebilirliği için Sarıyer Belediyesi bizlere sonsuz destek sağladı. Bizlere destek olan herkese ve EÇADEM ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZI YAŞAMIN İÇİNDE TUTMALIYIZ

Konuşmasına annelere ve babalara teşekkür ederek başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Belediye olarak yerel yönetim anlayışımızda sadece yol yapalım, asfalt yapalımın ötesinde bize gerek duyulan her yerde olmaya çalışmak var. Yaşam bir dayanışma alanı. Bu toplumun temel geleneği. Bu dayanışma kültürünü biz devam ettirmezsek, ellerimizi birbirimizden çekersek yarınımızı görmek mümkün değil. Bu yüzden engelli çocuklarımızı ve onların ailelerini de da yaşamın içerisinde tutmalıyız. EÇADEM bu işin çok önemli bir örneği” dedi.

hscfu7ux5nmvyeaod29nljrd.jpg

ce30eaxkxjyygmblcqzdrfuo.jpg

ukls78oqbmuot5evscjkzqhm.jpg

noscejv2bpatdq7p6iwmxzro.jpg

yhn5kb7rnwqck1vqutwdaofl.jpg

qvysp5bhrs8mjcwnxzthg0z6.jpg

lztd7shfymbx0i5aayInfmo3.jpg

sa1pmrod8e6hydIk4pa2mub5.jpg

9puxba58mxj4gqr3olvy7awy.jpg

uhapgr2tywxs7jmypmkdg4ad.jpg

zmp7c62aai0ybhovpn5dryek.jpg

lkery95myvhzrpoe3gxpic8t.jpg

jIufvbeygon61pcdkneiq30l.jpg

di1l9bhnvskgfqjyotaxozut.jpg

2unzdb5wwf469enmr7t1dIxh.jpg

p0p5cyqrgd8tmahablrsoe1m.jpg

18dpksfkcl9lvfewmnjrInoz.jpg

rwehaybzfk1gn6qr8ctqpczh.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.