QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ 1 OCAK'TAN İTİBAREN ÖMÜR TAN DEVRALACAK

QNB FİNANSBANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ 1 OCAK'TAN İTİBAREN ÖMÜR TAN DEVRALACAK

QNB Finansbank’ta yaklaşık 12 yıldır Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, görevini 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren, Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür...

QNB Finansbank’ta yaklaşık 12 yıldır Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, görevini 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren, Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür YardımcısıÖmür Tan’a devredecek.

QNB Finansbank Yönetim Kurulu BaşkanıÖmer Aras, görev değişikliği ile ilgili olarak, yaklaşık 12 yıldır Genel Müdürlük görevini çok başarıyla sürdüren ve bankaya büyük katkılar sağlayan Temel Güzeloğlu’nun kendi isteğiyle yıl sonu itibarıyla görevinden ayrılacağını söyledi.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE UZANAN KARİYER 

Ömer Aras, yaptığı açıklamada, QNB Finansbank’ın 1 Ocak 2022 tarihi itibarı ile yeni Genel Müdürü olacak Ömür Tan’ın bankada yönetmen pozisyonundan başladığını anımsatarak, “İlk kez bankamızdan şube müdürlüğü pozisyonundan genel müdürlük görevine kadar uzanan bir kariyer görüyoruz. Bankamızın kültüründe kendi içinden genel müdür atanması banka yönetim ve sinerji süreçlerinin başarısını da göstermekte. Ömür Tan’ın Bankamızı daha da başarılı noktalara taşıyacağına inancım tam” değerlendirmesini yaptı.

ÖMÜR TAN GÖREVE 1 OCAK 20222’DE BAŞLAYACAK

Görev değişikliği ile ilgili olarak yapılan açıklamada, Ömür Tan'ın 1 Ocak 2022'de Genel Müdürlük görevini devralacağı, mevcut Genel Müdür Temel Güzeloğlu'nun da o tarihten sonra aktif Yönetim Kurulu üyesi olacağı bilgisi paylaşıldı.  

ÖMÜR TAN KİMDİR?

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlayan Ömür Tan, daha sonra Bilgi Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans derecesi aldı. Tan, bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda başladı. 1998 yılında Finansbank AŞ’de göreve başlayan Tan, kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi.

Ömür Tan, 2011 yılından buyana QNB Finansbank’da Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütüyor. Ömür Tan ayrıca QNB Finansleasing, QNB Finansfaktoring, QNB Finansinvest ve QNB eFinans yönetim kurulu üyesi.

  

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.