PINAR SÜT’ÜN 2050 HEDEFİ KARBON NÖTR OLMAK

PINAR SÜT’ÜN 2050 HEDEFİ KARBON NÖTR OLMAK

Sahip olduğu 3 fabrikasıyla günlük 3 milyon litre çiğ süt işleyen Pınar Süt, faaliyetlerinin sürdürülebilirlik temelinde devam ettiğini belirterek, 2050...

Sahip olduğu 3 fabrikasıyla günlük 3 milyon litre çiğ süt işleyen Pınar Süt, faaliyetlerinin sürdürülebilirlik temelinde devam ettiğini belirterek, 2050 yılına kadar karbon nötr olmayı hedeflediğini açıkladı.

20 binden fazla süt üreticisiyle çevreci ve geleceği önemseyen bir vizyonla İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa’daki tesislerinde süt ve süt ürünleri ürettiğini aktaran Pınar Süt, "Sıfır Atık Sertifikası" almaya da hak kazandığı bilgisini paylaştı.

“2030 VE 2050 HEDEFLERİNİ BELİRLEDİK”

Pınar Süt'ün üretim hedefleriyle ilgili olarak Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı açıklama yaptı. Üretimde dünya ve Türkiye için sürdürülebilirliği önemsediklerinin altını çizen Yiğitbaşı, 2030 ve 2050 hedeflerini bu kapsamda belirlendiğini söyledi.

Yiğitbaşı, “Ürün yelpazemizin gelişimine katkı sağlarken bir yanda da kullandığımız ambalajlardaki plastiklerin azaltılmasından doğada çözünebilir ve geri dönüştürülebilir ambalajlara kadar çevremiz adına birçok çalışma gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile CDP (Carbon Disclosure Project–Karbon Saydamlık Projesi) Su Programı’nda Türkiye’deki şirketler içerisinde en başarılı grupta yer alarak “A” derecelendirme notunu aldık. İzmir, Eskişehir ve Şanlıurfa’daki fabrikalarımızda Sıfır Atık Projesi’ni hayata geçirerek Sıfır Atık Sertifikası almaya hak kazandık. Dünyamızın ve toplumların sürdürülebilirliğini önemsiyoruz. Bunun için de 2050 yılında Karbon Nötr olmayı hedefliyoruz” dedi.

Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, "41. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması"nın da çocukların sürdürülebilirlik ekseninde farkındalık seviyelerini arttırmak için "Benim gözümden dünya" teması çerçevesinde yapılacağını söyledi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.