PERSONEL TEMEL İLK YARDIM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

PERSONEL TEMEL İLK YARDIM HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

21 Eylül 2023

Küçükçekmece Belediyesi ve Kızılay işbirliği ile belediye personeline yönelik iki gün süren ‘Temel İlk Yardım Eğitimi’ düzenlendi.

Küçükçekmece Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, Belediye Binası Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen eğitimde Kızılay ekiplerinden Eğitmen Kübra Keleş ve Yunus Emre Karadeniz, personele ilk yardımın temel uygulamaları ve temel yaşam desteği gibi hayati önem teşkil eden konularda teorik ve uygulamalı olarak bilgi verdi.

Karadeniz: İlk yardım konusunda herkes bilinçli olmalı 

Kızılay eğitmenlerinden Yunus Emre Karadeniz, ‘’İlk yardım konusunda herkes bilinçli olmalı, müdahalelerin doğru olması çok önemli. Bu sebeple iki gün süren eğitimde uygulamalı ve teorik eğitimler gerçekleştirdik. Teorik eğitimlerde kanamalar, kırık, çıkık, bayılma ve kalp krizi gibi olaylar; uygulamalarda ise heimlich manevrası ve rentek manevrası gösterildi. İnsan hayatı için önem arz eden ilk ve acil yardım teknikleri konusunda personele ayrıntılı bilgi verdik’’ dedi.

İlk yardımcı kimlik kartı verilecek

Eğitime katılanlar, iki günün ardından İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan sınavda başarılı olmaları halinde ilk yardımcı kimlik kartına sahip olacak ve ihtiyaç halinde ilk ve acil yardım da bulunma yetkisine sahip olacak.

 

gwj6rxrpqqf7kucbdv1lsmp8.jpg

arvhmwpn5pzaewh6uqidu2tt.jpg

rg5sy94cufioeey1d8pftog2.jpg

yetlIrr2dvfxjpmkpe3wkvgm.jpg

75ua3exrknb8lzyszsj6ijxI.jpg

zueIwolxs5cqs14lcfumkag3.jpg

ajby2oli6deqlnhpmtsxfgv9.jpg

gmdnqvc8hkhtcivuepbm7znj.jpg

7ja0fsecmzkgcvvuzbpry1ra.jpg

ewIp9bkqtynmf05zaovg2ozy.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.