ÖZTRAK: MİLLETİMİZ, ERDOĞAN ŞAHSIM HÜKÜMETİNİN DARBE SİMSARLIĞINDAN BIKMIŞTIR

ÖZTRAK: MİLLETİMİZ, ERDOĞAN ŞAHSIM HÜKÜMETİNİN DARBE SİMSARLIĞINDAN BIKMIŞTIR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, emekli 104 amiralin Montrö bildirisi ve sonrasında yaşanan darbe tartışmalarını 'komedi' olarak nitelendirerek "Milletimiz, Erdoğan Şahsım Hükümetinin darbe simsarlığından...

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, emekli 104 amiralin Montrö bildirisi ve sonrasında yaşanan darbe tartışmalarını "komedi" olarak nitelendirerek "Milletimiz, Erdoğan Şahsım Hükümetinin darbe simsarlığından bıkmıştır. Yaşanan komedi 'Montrö Sözleşmesi’nden çıkılmasın" diyenlere bir gözdağıdır. Kanal İstanbul üzerinden okyanus ötesine göz kırpmaktır" dedi.

Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ülkenin bekasının ve toprak bütünlüğünün "koltuk" için tartışmaya açıldığını savunarak "Milletimiz buna izin vermeyecektir" dedi.

CHP Sözcüsü Öztrak, şöyle konuştu: 

"Hegel’in şu sözlerini paylaşarak bir bardak suda darbe fırtınası koparanları uyarmak istiyoruz; "Bütün tarihsel büyük olaylar ve kişiler hemen hemen iki kez yinelenir. İlki trajedi olur, ikincisi ise komedi'. Milletimiz, emekli amirallerin açıklamasından darbe çıkarma tezgâhının bir trajedi değil, komedi olduğunun elbette farkındadır. Milletimiz, Erdoğan Şahsım Hükümetinin darbe simsarlığından bıkmıştır. Yaşanan komedi, sadece Şahsım Hükümetinin çaresizliğinin, koltuğunu korumak için yaptığışımarıklıkların bir başka tezahürü değildir. Bu aynı zamanda, Meclis’in Kayyum Başkanı'nın önce ifşa ettiği bizim de şiddetle karşıçıktığımız Montrö tartışmasında, "Montrö Sözleşmesi’nden çıkılmasın" diyenlere bir gözdağıdır. Kanal İstanbul üzerinden okyanus ötesine göz kırpmaktır.

Bu oyuncular koltukları için, bu ülkenin bekasını ve toprak bütünlüğünü tartışmaya açmak isteyebilir. Ama milletimiz buna izin vermeyecektir. Milletimiz herkesi yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla görüyor. Herkesin notunu veriyor. Milletimiz sandığın daha fazla gecikmeden önüne gelmesini istiyor. Sandık önüne geldiğinde de gereğini yapacak. Bu kibirli, kendini begenmiş kadroları evlerine gönderecek."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.