ODUNPAZARI BELEDİYESİ YENİ YURT PROJESİ

ODUNPAZARI BELEDİYESİ YENİ YURT PROJESİ

Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, gençlere destek vermek için iş birliği yaptı. Gültepe Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti...

Odunpazarı Belediyesi ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, gençlere destek vermek için iş birliği yaptı. Gültepe Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait olan araziye, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı; dört katlı bir bina yapacak. Binanın zemin katı ve bodrum katı halk merkezi, diğer 3 kat ise öğrenci yurdu olacak.

Odunpazarı Belediye Başkanı Başkan Kazım Kurt’un makamında gerçekleşen protokol törenine Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu katıldı. Kurt ve Ulu tarafından imzalanan protokole göre Gültepe Mahallesi’nde bulunan, mülkiyeti Odunpazarı Belediyesi’ne ait 2.317,14 m2 araziye vakıf tarafından yurt yapılacak. 4 katlı olacak binanın bodrum ve zemin katları Odunpazarı Belediyesi’ne ait olacak. Kullanımı belediyeye ait olacak bu katlarda ise Halk Merkezi olacak. Söz konusu yurt binası bir yıl içinde tamamlandıktan sonra, 29 yıl boyunca Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nın kullanımında olacak.

“ODUNPAZARI’NA VE VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Protokol töreninde konuşan Kurt, “Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfımız ile belediyemiz arasında yapmış olduğumuz protokolde Gültepe Mahallesi’nde bir öğrenci yurdu yapma konusunda anlaşmış bulunuyoruz. Belediyemize ait arsanın bir kısmını, halk merkezi ve diğer taraftaki bölümünü de öğrenci yurdu yapmak üzere Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’na verdik. Hayırlı uğurlu olsun. Sayın başkana ve yönetim kurulundaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Odunpazarı’na ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Konuşmasına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Odunpazarı Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ederek başlayan Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu, “Bu proje, Odunpazarı Belediyesi’nin kendi bölgesindeki vakıf üyelerine ve vatandaşlara ne kadar değer verdiğinin göstergesidir. Uzun yıllar sonra, belediye bizim vakfımıza el attı, yardımda bulundu. Kendisine minnetle teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da ortak çalışmalarımızın süreceğini düşünüyorum. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.