ÖDEMİŞ'TE EĞİTİM KOMPLEKSİİÇİN TEMEL ATMA HEYECANI

ÖDEMİŞ'TE EĞİTİM KOMPLEKSİİÇİN TEMEL ATMA HEYECANI

Ödemiş Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin eğitimine destek amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Kompleksi projesinde temel atma heyecanı yaşandı. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı...

Ödemiş Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin eğitimine destek amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Kompleksi projesinde temel atma heyecanı yaşandı. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bu binanın her katında eğitime destek, geleceğe yatırım olacak” diyerek projede emeği olanlara ve destek verenlere teşekkür etti. 

Ödemiş Belediyesi’nin eğitime destek projesi Eğitim Kompleksi’nin temeli törenle atıldı. Atatürk Mahallesi Yarbay Caddesi’nde Kaymakamlık tarafından belediyeye tahsis edilen arsada inşa edilecek kompleksin temel atma törenine, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Demokrat Parti Ödemişİlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Ödemişİlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemişİlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge ile belediye başkan yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  

Törende konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Eğitim Kompleksi projesinin örnek bir dayanışmanın eseri olduğunu ve Ödemişli çocuklar ve gençler için güzel bir eğitim yuvasının kente kazandırıldığını belirtti. 

CUMHURİYET BAYRAMI'NDA AÇILIŞ HEDEFİ

Başkan Eriş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir eğitim yuvasının temelini hep beraber atıyoruz. Burada Kaymakamlığımıza ait bir lojmanımız vardı. Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra Sayın Kaymakamımızın oluru, Sayın Valimizin onayıyla birlikte eğitime destek için böyle koşullu bir tahsis sağlandı. Bu projenin oluşmasında güzel bir dayanışma da söz konusu. Ödemiş’te bulunan mimar ve mühendis arkadaşlarımızın ortaklaşa projesidir. Proje onlara ait. Çok teşekkür ediyorum Ödemiş adına bu beraberliği yaşattıkları için. Zemin katı okul öncesi eğitim için hizmet verecek. Diğer üç katta geleceğe hazırlanan gençlerimizin eğitimlerine destek sunacak kurs ve etüt merkezi, laboratuvarlar bulunacak. Huzur içerisinde ders çalışıp sınavlara hazırlanabilecekleri bir eğitim yuvası olacak. Bu binanın her katında eğitime destek, geleceğe yatırım olacak."

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Eriş, açılışını Cumhuriyet Bayramı’nda hep birlikte yapmayı hedeflediklerini söyledi. 

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Güzel bir vesile ile beraberiz. Başkanımız da ifade etti, bu alan daha önce farklı bir rolle hizmet ediyordu ilçemize. Önümüzdeki günlerde inşaat tamamlandığında daha güzel bir şekilde eğitim rolüyle ilçemize hizmet verecek. Projede emeği geçen Belediye Başkanımıza, çalışma arkadaşlarına ve proje müelliflerine çok teşekkür ediyorum. Açılışında da dileriz hep beraber oluruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

İnşaat alanı 1077 metrekare olan Ödemiş Belediyesi Eğitim Kompleksi’nin zemin katında 36-72 ay arasıçocuklar için Gündüz Bakımevi yer alacak. Dört katlı Eğitim Kompleksi, sınavlara hazırlanan öğrenciler için kurs merkezi, Dijital Eğitim Laboratuvarı, kütüphane ve etüt merkezi ile Ödemişli çocukların ve gençlerin hizmetinde olacak. 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.