NİLÜFER'DE GENÇ KIZLARA "DEĞİŞEN BEN" ATÖLYESİ

NİLÜFER'DE GENÇ KIZLARA "DEĞİŞEN BEN" ATÖLYESİ

İnci Dönüşüm Derneği ve Uludağ Soroptimist Kulübü, Çalı ve Hasanağa Kadın ve Çocuk Akademilerinde genç kızların ergenlik döneminin ele alındığı“Değişen ben” isimli bir atölye...

İnci Dönüşüm Derneği ve Uludağ Soroptimist Kulübü, Çalı ve Hasanağa Kadın ve Çocuk Akademilerinde genç kızların ergenlik döneminin ele alındığı“Değişen ben” isimli bir atölye çalışması yaptı.

İnci Dönüşüm Derneği-Uludağ Soroptimist Kulübü iş birliğiyle ve Nilüfer Belediyesi’nin desteğiyle Çalı ve Hasanağa’daki Kadın ve Çocuk Akademilerinde yapılan “Değişen ben” isimli atölye çalışması ilgiyle karşılandı. Ergenlik çağındaki genç kızların katıldığı eğitim çalışmasında katılımcılara, ergenlik döneminde yaşanan bedensel ve duygusal değişiklikler ve adet (regl) olma konusunda bilgi verildi.

Genç kızların ergenlik değişimleri ve gelişimleri ile ilgili doğru bilgiye, hijyen bilgisine ulaşmalarını, fiziksel ve duygusal olarak kendilerini keşfetmelerini desteklemek amacıyla düzenlenen atölye sonunda, katılımcılara içinde destekleyici pek çok ürünün bulunduğu bir de hediye paketi verildi. Atölye çalışmasına yaklaşık 50 genç kız katıldı.

Atölye çalışmaları hakkında bilgi veren İnci Dönüşüm Derneği’nden Sevda Baysal, “Tüm bu ürünler, geliştirilen içerik ve ‘Değişen ben’ atölye çalışması ile adet dönemi utanç ya da suçluluk algısı yerine, kutlanan ve keşfedilen bir döneme dönüşsün istiyoruz. İlk adet paketiyle ve düzenlediğimiz ‘Değişen ben’ eğitimiyle, genç kızların adet dönemiyle barışıp kendilerini keşfetmelerini hedefliyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer de eğitim sonunda İnci Dönüşüm Derneği ve Uludağ Soroptimist Kulübü gönüllülerine ve eğitmenlere teşekkür etti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.