NİLÜFER BELEDİYESİ'NDEN İHSANİYE’YE MODERN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

NİLÜFER BELEDİYESİ'NDEN İHSANİYE’YE MODERN AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İhsaniye’de inşaatında son aşamaya gelinen yeni aile sağlığı merkezini inceledi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İhsaniye’de inşaatında son aşamaya gelinen yeni aile sağlığı merkezini inceledi.

Nilüfer Belediyesi, ihtiyaç duyulan mahallelere aile sağlığı merkezi kazandırmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında; Demirci Kızılcıklı ve Balat’tan sonra İhsaniye mahallesine de tahsisi yaparak hayırsever desteğiyle aile sağlığı merkezi kazandırıyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ilk olarak yeni aile sağlığı merkezinin açılması ile boşaltılacak olan İhsaniye Eyüp Kutlucan Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti. Boşalacak binaya Nilüfer Belediyesi’nin bazı birimlerinin taşınacağını belirten Erdem, ardından da inşaatı son aşamaya gelen yeni aile sağlığı merkezi binasını inceledi.

Çalışmaları devam eden aile sağlığı merkezinde; doktor muayene odaları, dinlenme alanları, engelli muayene odası, bebek bakım odası, gebe izleme ve aile planlama birimi, aşı ve bebek-çocuk izlem odası, laboratuvar, tıbbi müdahale odası, eğitim ve toplantı odası ile 112 acil çağrı noktası gibi farklı bölümlerin yer alacağını belirten Erdem, “Merkezimizin eksiklerini kısa sürede tamamlayıp, İl Sağlık Müdürlüğü’nün de onayı ile İhsaniye Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunmak istiyoruz. Bugüne kadar ilçemizde hayırsever desteği ile eğitim ve sağlık alanında birçok tesisi Nilüferliler’in hizmetine kazandırdık. Ben bu yapıların halkımızın kullanımına sunulmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.   

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.