MURATPAŞA BELEDİYESİ DE "KIRMIZI ÇİZGİ"YİÇEKTİ

MURATPAŞA BELEDİYESİ DE "KIRMIZI ÇİZGİ"YİÇEKTİ

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, yayaların geçişüstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kırmızıçizgi uygulaması kapsamında Meltem Mahallesi’ndeki...

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, yayaların geçişüstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kırmızıçizgi uygulaması kapsamında Meltem Mahallesi’ndeki ışıksız yaya geçitlerine kırmızıçizgi çekti.

İçişleri Bakanlığı’nın “30 Mart’ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz” sloganıyla başlattığı trafikte yayaların geçişüstünlüğüne yönelik kampanyaya Muratpaşa Belediyesi de destek verdi. Muratpaşa Belediyesi ekipleri, kampanyanın başlamasıyla birlikte Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Antalya Adliyesi, Tapu ve Kadastro Antalya Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve birçok okulla birlikte Antalya Stadı ve spor salonunun bulunduğu Meltem Mahallesi’nde yaya geçitlerine kırmızıçizgiyi çekti. Trafik ışıklarını bulunmadığı yaya geçitlerinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yaya geçitlerinin tam ortasından çizgiyi geçirdi.

Belediye BaşkanıÜmit Uysal, yaya öncelikli bir kent oluşturmanın kent uygarlığının yükseltmek olarak tanımladıkları ve aynı zamanda Muratpaşa Belediyesi’nin görev ve sorumluluklarının temeli olarak gördükleri bir anlayışın en önemli parçası olduğunu söyledi. Geçmiş yıllarda, belediyenin sorumluluk alanındaki cadde ve sokaklarda, özellikli okul bölgelerinde 3 boyutlu yaya geçitleri çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Başkan Uysal, yaya öncelikli bir kent oluşturmak için her türlü projeye gönülden destek vereceklerini belirtti.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.