MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL YANGIN BÖLGESİNDE

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI UYSAL YANGIN BÖLGESİNDE

Muratpaşa Belediye BaşkanıÜmit Uysal, yangın dolayısıyla yaklaşık 2 hektar alanının zarar gördüğü Lara Ormanı’nı inceledi. Uysal, bölgede 310 bin metrekare genişliğe sahip Obruk Ormanı’nın...

Muratpaşa Belediye BaşkanıÜmit Uysal, yangın dolayısıyla yaklaşık 2 hektar alanının zarar gördüğü Lara Ormanı’nı inceledi. Uysal, bölgede 310 bin metrekare genişliğe sahip Obruk Ormanı’nın belediyeye tahsis edilmesi taleplerinin güncel olduğunu belirterek, “Kamu yararı esastır. Aksi halde böyle oluyor. Sahipsiz kalıyor. Afete, talana uğruyor” dedi.

Uysal, cumartesi günü, Lara ormanlık alanında çıkan yangında zarar gören yaklaşık 2 hektarlık alanda inceleme yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, geçen yıl nitelikli doğal koruma alanı ilan edilen bölgedeki incelemelerinin ardından Uysal, “Maalesef dünya harikasıçam ormanlarımız, hafta sonu yangın afetine uğradı. Çok üzücü bir şey. Allah tekrarını yaşatmasın” dedi.

2017’de Lara kumul ve ormanlık alanına komşu 310 bin metrekarelik Obruk Ormanı’nın, mahallelinin verdiği isimle Hayalet Ormanı’nın tahsisi için başvuruda bulunduklarını hatırlatan Uysal, ilgili bakanlıktan şu ana kadar bir yanıt alamadıklarını söyledi. Uysal, şöyle konuştu:

“Halkımıza kazandıralım istiyoruz. Sahip çıkalım. Sınırlarını belirleyelim. Doğal yaşam alanı olsun. Sokak hayvanları için doğal bir ortam oluşturalım. Vatandaşımız yararlansın. Böyle afetlere uğrama riski azalsın. Çağrımı yeniliyorum. Bu ormanın Güzeloba Mahallemizle Ermenek Mahallemiz arasında kalan kısmın talep etmiş vaziyetteyiz. Kamu yararı esastır. Siyaset ikinci plandadır. Bu vatan hepimizin. Çocuklarımız burada büyüyecek. Tekrar altınıçiziyorum, kamu yararı esastır. Rica ediyorum. Aksi halde böyle oluyor. Sahipsiz kalıyor. Afete, talana uğruyor.”

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.