MUHİTTİN BÖCEK, GENÇLERE SESLENDİ: "CUMHURİYETİMİZ SİZLERİN OMUZLARINDA GELİŞİP, AYDINLIK YARINLARA YÜRÜYECEK"

MUHİTTİN BÖCEK, GENÇLERE SESLENDİ: "CUMHURİYETİMİZ SİZLERİN OMUZLARINDA GELİŞİP, AYDINLIK YARINLARA YÜRÜYECEK"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladığı mesajla kutladı. Başkan Böcek, mesajında gençlere seslenerek, "Cumhuriyetimiz...

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladığı mesajla kutladı. Başkan Böcek, mesajında gençlere seslenerek, "Cumhuriyetimiz sizlerin omuzlarında gelişip, aydınlık yarınlara yürüyecek. İstikbal sizsiniz. Umut sizsiniz. Bunun için yılmadan, yorulmadan çalışmalı, umutla ve heyecanla daha aydınlık ve güzel yarınlar inşa etmelisiniz" dedi.

Başkan Böcek, mesajının başında "Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, Türk Ulusu’nun Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlattığı 19 Mayıs’ın 102. Yıldönümünün, gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Atamızın gençlere armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun" diyerek önce tüm Antalyalılar'ın bayramını kutladı.

Başkan Böcek, devamında gençlere seslendiği mesajında şunları söyledi:

"Bugün hepimize ama en çok da Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği siz gençlerimize çok büyük görevler düşüyor. Cumhuriyetimiz sizlerin omuzlarında gelişip, aydınlık yarınlara yürüyecek. İstikbal sizsiniz. Umut sizsiniz. Bunun için yılmadan, yorulmadan çalışmalı, umutla ve heyecanla daha aydınlık ve güzel yarınlar inşa etmelisiniz. Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmadan ülkemizi her alanda daha da ileri taşımalısınız.

Biz de "Benim bütün umudum gençliktedir" diyen Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhuriyetimizin teminatı gençlerimize güzel bir gelecek bırakmak için çalışmaya azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Biz birlikte güçlüyüz. Biz birlikte yaparız."

Başkan Böcek, mesajınışu sözlerle tamamladı:

“KOŞULLAR NE OLURSA OLSUN COŞKUYLA KUTLAYACAĞIZ”

"Her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda ne yazık ki pandemi nedeniyle evlerimizde olacağız. Ama koşullar ne olursa olsun bayramımızı ilk günkü heyecan ve coşkuyla kutlayacağız. Büyük minnet borçlu olduğumuz Atamızı ve silah arkadaşlarını saygıyla anacağız. 19 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de temsili Bandırma Vapuru ve belediye hizmet araçlarıyla Konyaaltı Varyant’tan başlayarak Cumhuriyet Fener Alayı düzenleyeceğiz. Bayram coşkusunu Antalya caddelerine taşıyacağız. Evlerinizin balkonlarından şanlı bayrağımızla kortejimize eşlik edeceğinizden kuşkum yok. 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı bir kez daha kutluyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.