MUĞLA BÜYÜKŞEHİR, PROJELERİYLE ÖDÜLLERİ TOPLUYOR

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR, PROJELERİYLE ÖDÜLLERİ TOPLUYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sağlık, ulaşım, çevre başta olmak üzere farklı alanlarda hayata geçirdiği projelerle ulusal yarışmalarda 8 ödül kazandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi,...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sağlık, ulaşım, çevre başta olmak üzere farklı alanlarda hayata geçirdiği projelerle ulusal yarışmalarda 8 ödül kazandı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, en son Şehir Ödülleri’nde “Yılın Engelsiz Şehri” seçildi.

ÇEVRE PROJELERİNE 4 ÖDÜL BİRDEN

1480 km kıyı uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun kıyışeridine sahip Muğla’da, "Mavi Deniz Temiz Kıyılar" projesi ile deniz araçlarından teknelerle atık toplayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu hizmeti ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği SağlıklıÇevre kategorisinde birincilik ödülüne, aynı proje ile SODEM’in düzenlediği yerel yönetimler ödül töreninde de başarıödülüne layık görüldü. İnşaat ve hafriyat atıklarını geri dönüştürerek hem çevreyi koruyan hem de bu atıklardan malzeme elde eden Muğla Büyükşehir Belediyesi, “Geleceğimiz İçin Geri Dönüşüm Projesi” ile Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi (MİARGEM) “Etkin Belediye Proje” yarışmasında "Altyapı ve Çevre" projeleri kategorisinde birinci oldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi, "2020 SağlıklıŞehirler En İyi Uygulama Yarışması" ödüllerinde de "İklim Değişikliği Azaltımı" projesi ile "SağlıklıÇevre" kategorisinde jüri özel ödülünü kazandı.

ULAŞIMDA DÖNÜŞÜME BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Yeni Büyükşehir iller arasında kısa zamanda ulaşımda dönüşüm projesi ile sistemini kuran ve şoför esnafı ile birlikte vatandaşlara modern, konforlu, güvenlikli ve engelli rampalı araçlarla hizmet vermeye başlayan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi dünyanın önde gelen ulaşım kongrelerinden olan Transist Ulaşım Kongresinde “Ulaşımda Dönüşüm Projesi” ile birincilik ödülü kazandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum ilçesinde yapımına devam ettiği  Turgutreis Yaşam Merkezi projesi, 16.Ulusal Mimarlık Sergisi ve ödülleri kapsamında en iyi proje dalında 138 aday proje arasında birincilik ödülü aldı.

İnsani Gelişme Vakfı’nın 30 Büyükşehir değerlendirmesinde Muğla Büyükşehir Belediyesi, "Sürdürülebilir Çevre ve Enerji"de ikinci, "Nitelikli Eğitim" dalında da üçüncü, genel sıralamada ise İstanbul, Ankara, İzmir’in ardından ilk sırayı alarak büyük bir başarıya imza attı.

2020 MUĞLA "YILIN ENGELSİZ ŞEHRİ" 

Türkiye’nin en prestijli ve ciddi ödülleri arasında yer edinen ve düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutlayan Ardahan’da gerçekleştirilen Şehir Ödülleri töreninde Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye’de ilk olan Kısa Mola hizmeti, engelsiz plajları, engelsiz izci projesi, engelli nakil ve evde bakım hizmetleri ile "Yılın Engelsiz Şehri" seçildi.

BAŞKAN GÜRÜN: "ÖDÜLLERİN EN DEĞERLİSİ HEMŞEHRİLERİMİZİN MUTLULUĞU"

Eşsiz ve doğal güzellikleri ile Muğla’nın dünyanın ve Türkiye’nin en özel şehirlerinden biri olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu şehre kazandırdıkları hizmet ve projelerin ödüllendirilmesinin kendilerini gururlandırdığını ve en büyük ödülün hemşehrilerinin mutluluğu olduğunu belirtti. Başkan Gürün, şöyle konuştu:

“Muğla, birbirinden değerli, marka olmuş 13 ilçesi, geniş coğrafyasıüzerinde birbirlerinden uzak olsa da sevgi, hoşgörü, güler yüzlü hizmet anlayışı ile kenetlenmiş 569 mahallesi olan çok özel bir şehir. Bu şehirde yaşamaktan, bu şehre hizmet etmekten büyük gurur duyuyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla’mız için ortaya koyduğumuz hizmetlerin, projelerin ödüllendirilmesi, takdir edilmesi bizleri onore ederken bu hizmetlerle hemşehrilerimize ulaşmak ve onların huzurlu bir şehirde yaşamasını sağlamak da mutlu ediyor.

Doğal ve eşsiz güzellikleri ile Muğlamızın yeşilini, mavisini koruduğumuzda, tüm vatandaşlarımız için erişilebilir, ulaşılabilir, engelsiz bir şehir yarattığımızda, Muğla mimarisine, kültürüne uygun eserleri şehrimize kazandırdığımızda, hemşehrilerimizi modern, konforlu araçlarla sevdiklerine ulaştırdığımızda bizler mutlu oluyoruz. Bu hizmetlerimizin saygın ödül törenlerinde, yarışmalarında ödüllendirilmesi, Muğla’nın ödüller kazanması bizleri ayrıca gururlandırıyor. Kazandığımız ödülleri 13 ilçemizde, 569 mahallemizde yaşayan hemşehrilerimize ve bu eşsiz şehre armağan ediyoruz. Çünkü Muğla tüm ihtişamı, kültürü, tarihsel birikimi ile bize her zaman ilham veriyor. Muğlamız için çalışmaya, hizmetler üretmeye en önemlisi de bu şehri tüm güzellikleri ile koruyarak geleceğe taşımaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.