MSB, SOFİ NURETTİN'İN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİ OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

MSB, SOFİ NURETTİN'İN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİ OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, PKK/KCK/PYD/YPG’nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin'in etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu. Milli Savunma Bakanlığı ise bugün teröristin...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün, PKK/KCK/PYD/YPG’nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin'in etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu. Milli Savunma Bakanlığı ise bugün teröristin etkisiz hale getirildiği operasyon görüntülerini yayınladı. MSB, "Sofi Nurettin kod adlı terörist, Irak’ın kuzeyinde saklandığı delikte TSK ve MİT’in koordineli operasyonuyla etkisiz hâle getirildi" açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar şöyle:

"Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladıkları gibi terör örgütü PKK/KCK/PYD/YPG’nin sözde üst düzey sorumlusu Sofi Nurettin kod adlı terörist, Irak’ın kuzeyinde saklandığı delikte TSK ve MİT’in koordineli operasyonuyla etkisiz hâle getirildi. INTERPOL tarafından kırmızı bültenle aranan, 2015-2020 yılları arasında PKK/KCK/PYD/YPG’nin Suriye Genel Sorumlusu olan Sofi Nurettin kod adlı teröristin Irak’ın kuzeyine geçmesi; YPG/PYD’nin PKK/KCK terör örgütünün Suriye uzantısı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’nin üst düzey sorumlusunu sınır ötesinde başarılı bir operasyonla etkisiz hale getiren TSK ve MİT’in isimsiz kahramanlarını kutluyoruz. Ülkemizi ve asil milletimizi hedef alan hiçbir terör örgütü ve hiçbir terörist hesap vermekten kaçamayacaktır!"

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.