MONACO PRENSİ 2. ALBERT’TEN İMAMOĞLU’NA ÖVGÜ

MONACO PRENSİ 2. ALBERT’TEN İMAMOĞLU’NA ÖVGÜ

SARIYER / İSTANBUL

Monako Prensi 2. Albert, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da düzenlenen Dünya Olimpian Forumu’na (World Olympians Forum-WOF) video mesaj gönderdi. Dünya Olimpianlar Derneği Patronu ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi de olan Monako Prensi 2. Albert, görüntülü mesajında doğrudan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hitap ederek,  “Sayın İmamoğlu,  siz ve ekibiniz gerçekten kayda değer çalışmalara imza atıyorsunuz. İstanbul çok değerli bir şehir ve spor anlamında başarıların mümkün olan en üst seviyeye çıkarılması için çabalar gösteriyorsunuz. Sizlerin proje ve deneyimlerini dinlemek bir şeref” ifadelerini kullandı. 

İSTANBUL’DA BULUŞTULAR

Dünya Olimpian Forumu (World Olympians Forum-WOF), 16-17 Eylül 2023’te İstanbul’da gerçekleşti. Sadece olimpiyat oyunlarında mücadele eden sporcuların alabildiği ve ömür boyu taşıdığı “OLY” unvanına sahip birbirinden önemli isimler, Sarıyer’deki Volkswagen Arena’da bir araya geldi. Monako Prensi 2. Albert, Uluslarası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach foruma gönderdikleri video mesajlarında, Dünya Olimpianlar Derneği (World Olympians Association-WOA) Başkanı Joel Bouzou da açılış konuşmasında İstanbul’dan övgüyle söz etti.  Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasında buna vurgu yaparak,“ İstanbul 2036 yolundaki maceramız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, dünya spor haritasının en parlak ve belirgin noktası olmak için yoğun çabalarımızı sürdüreceğiz. Ve bunda çok kararlıyız. Sizlerin varlığı, özellikle davetimizi kabul ederek İstanbul’da buluşmayı kabul etmeniz, etkinliğe dünyanın dört bir yanından katılımınız, spor adına, olimpiyatlar adına umutlarımızı arttırıyor” dedi.

WOA HAKKINDA

1999 yılında kurulan Dünya Olimpianlar Derneği (WOA), olimpiyatlara katılmış 150 binden fazla sporcuyu destekleyen, hayatlarının her aşamasında onların yararına çalışmayı amaçlayan bir kuruluş. Dünyada, 5 kıtanın tümüne yayılmış 125’ten fazla Ulusal Olimpiyanlar Birliği (NOA) bulunuyor. Olimpiyatçılar için etkinlikler düzenleniyor. Yerel topluluklarına yardım eden projeler yürütülüyor. WOA, bu ulusal derneklerin olimpiyat üyelerine yardım etmelerine ve ülkelerinde olimpizm ruhunu yaymalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Olimpiyatçılar için bir dizi fayda yaratan WOA, olimpiyanlar için çevrimiçi üniversite bursları, mentorluklar, işe yerleştirmeler ve yaşam koçluğu programları ile emeklilikten sonra rekabetçi sporun ötesinde bir hayata geçişlerine yardımcı oluyor. 16-17 Eylül 2023’de İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, WOA Başkanı Joel Bounzou ile Olimpiyat şampiyonları ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) birçok üyesi katılıyor.

adcj2vmafmkyohqg7t3lzdlq.jpg

8lr4dwaol6pvabhk5h0smcx3.jpg

spofyexg0n9jcb5zhttl1y7d.jpg

9xlbuclzw8vo1g4sf5kw2bom.jpg

cfs0u2h8tjilhzvmmogby5yf.jpg

gwcyqkenroe6mikztmnf8qvd.jpg

yn5x3rImoeouzlbdsaytgvbj.jpg

ihjq9de7vtlgqxfu52sze1uk.jpg

hbmvkf1cd7ejlwsyrtnsigut.jpg

457m8pjvegm03ckafux2bqry.jpg

0ernzu4ow692mhnu5wtsjolz.jpg

nucsetcb5fbgu4zmgzrtyxhk.jpg

vfm6xze0wz4kIm2p78yqge1s.jpg

vzlaynytoltqncb1ghzkds3k.jpg

p9pqfcrftb1jnsdgy7yvk0vn.jpg

lffubrvtchwpjzkasasm7oi8.jpg

6hIbw8la7gq0dwzbykjtxgpo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.