‘MOBİL DERS ATÖLYELERİ’ DEPREM BÖLGESİNDE

‘MOBİL DERS ATÖLYELERİ’ DEPREM BÖLGESİNDE

AFAD tarafından Hatay iliyle eşleştirilen İBB, tüm olanaklarıyla deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Depremden etkilenen, ev, yurt, etüt merkezi olanaklarından mahrum kalan öğrenciler de unutulmadı. Derslerinden geri kalmamaları için İBB’nin ‘Mobil Ders Atölyeleri’, Hatay’da görev yapmaya başladı.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki çalışmaya, gönüllü öğretmenler destek veriyor. Konu tekrarları, soru çözümleri, birebir ve grup çalışmaları ile öğrenciler hem uzun zamandır uzak kaldıkları sosyal ortama kavuştu, hem de yeniden sınav sürecine dahil olmaları sağlandı.

Ders Atölyesi hizmetinde mobil araçların yanı sıra Antakya’da kurulacak ‘sabit eğitim merkezi’ ile de öğrencilere destek sunuluyor. İstanbul’daki atölyelerde yapılan tüm çalışmalar aynen deprem bölgesindeki eğitim çadırında da gerçekleşecek.

Bilgisayarlı çalışma odaları ve en az 20 kişilik sınıflar oluşturuldu. Öğrenciler, günlük rutin ders programlarının dışında istedikleri zaman ders çalışabilecek, olanaklardan faydalanabilecek.

ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ DE VERİLECEK

Mobil Ders Atölyesi çalışmaları kapsamında, işlenecek eğitim programı öğrencilerin ihtiyacına ve eksik kaldıkları konulara göre belirlendi. Öğrenciler, gönüllü öğretmenlerden aldıkları yüz yüze eğitimin yanı sıra mobil otobüsteki bilgisayarlarla ibbonlinedersatolyeleri.istanbul adresine girerek yapay zeka destekli online eğitim çalışmalarına da dahil olabiliyor.

SEMİNERLER İLE ADAPTASYONA KATKI

İBB’nin gönüllü öğretmenleri, Hatay’daki depremzede öğrencilere rehberlik hizmeti de verecek. Yaşadıkları zorlu süreci atlatmaları, sınavlara ve derslerine hızlı bir şekilde konsantre olabilmeleri için çeşitli seminer programları da düzenlenecek. Doğru ders çalışma yöntemleri, stres yönetimi ve sınava hazırlanma süreçleri anlatılacak.

BİNLERCE KİTAP VE YARDIMCI KAYNAK GÖNDERİLDİ

Hatay’da eğitime verilen destek, ders atölyeleri hizmetiyle sınırlı kalmadı. Mobil atölye ile birlikte çantadan yapıştırıcıya, defterden cetvele, kalemden pastel boya takımına kadar eğitim-öğrenim için gerekli malzemeler ücretsiz şekilde öğrencilere ulaştırıldı. Ayrıca, sınavlara hazırlanan öğrenciler için yüzlerce LGS v YKS hazırlık kitabı ile birlikte hikaye ve romanlardan oluşan yüzlerce kitap da Hatay’a gönderildi.

mchsIky8zog17mf03kchwvfa.jpg

raez8mqibsk7cldljx32stmf.jpg

b0msarruxqavhfwg25wygpbf.jpg

ehgjkywra1nnszIcjcl5qus4.jpg

rqIdgsbaimlv9e78uvdwbujm.jpg

6sp9yritjhovr3oc02cyvbm4.jpg

bsxnrkalciwsv8adzl0epfkt.jpg

uvg39bshecdmhbazyjtqkwpx.jpg

wtrdodgp5nwyl04kqah9fcya.jpg

xnhvrg5ehwInuq3oy2s7cmt1.jpg

t5vsmd1roqgoxhgtvlrabpnp.jpg

ds6prdzfoveftq2rI50kcy4g.jpg

8fgjlyhtue5p4hxj7waIv1on.jpg

52rxjevglghmfcsb8xmfwt1n.jpg

rfhdmpb5fulav097oeexqpqj.jpg

ejhnohsg3rdvttj569y2w0qr.jpg

5fkwd149s0sybfhuzw7kbm2j.jpg

r8j03ca4zhmcxwliqvsdzg5t.jpg

awnI3b6z54ahq18l0ul9pfeg.jpg

cv4l1fi3t76ozahmehdnvbgo.jpg

jnzcifedhpluptmnh03dszyb.jpg

zjqer3xopq6b802pgvuydk5b.jpg

ppix35romqnzy6ghwtIb8cuk.jpg

tpzxullI8940oi6dq1hgjwgw.jpg

3pdkazfhbmyrbkwtgvxsg0jq.jpg

fk3dlcmf9zjgtxbyI8uwlsn7.jpg

qucaefmfb1x96zumlnyp8jaz.jpg

s0umgk5xl9pomujvfId7ey1b.jpg

07gwov1dsedpohu9aaxwy68j.jpg

9gnxffoyeqt1uh24Iazlkahw.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.