MİLLİ EMLAK BODRUM’DAKİ ZEYTİNLİKLERİ SATIŞA ÇIKARDI

MİLLİ EMLAK BODRUM’DAKİ ZEYTİNLİKLERİ SATIŞA ÇIKARDI

Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, 2. ve 3. derece doğal sit alanı olan zeytinlikleri satışa çıkardı. Zeytinlik bölge aynı zamanda 2. derece doğal sit ve 3. derece arkeolojik alanı. Satılacak...

Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, 2. ve 3. derece doğal sit alanı olan zeytinlikleri satışa çıkardı. Zeytinlik bölge aynı zamanda 2. derece doğal sit ve 3. derece arkeolojik alanı. Satılacak zeytinlik araziler ormanlık alanın içindeki koyda bulunuyor.

Bodrum Milli Emlak Müdürlüğü, Muğla’daki zeytinlikleri satışa çıkardı. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Bodrum’un Göl Mahallesi’ndeki Gökburun mevkiinde 16 bin 75 metrekarelik zeytinlik bölge 40 milyon 525 bin liraya satışa çıkarıldı. Satılacak zeytinlik arazi aynı zamanda 2. doğal sit ve 3. derece arkeolojik alan.

Gökburun mevkiinde 7 bin 884,43 metrekarelik 2. derece doğal sit ve 3. derece arkeolojik alan ile içerisinde Mustafa Ülgen isimli yurttaşa ait zeytinliklerin bulunduğu alan tahmini 19 milyon 712 bin lira bedel ile satılacak. Yine aynı yerde altıncı parselde aynışartları taşıyan 1725 metrekarelik zeytinlik için de 4 milyon 313 bin lira tahmini değer biçildi.

Yine Gökburun mevkiinde dokuzuncu parselde bulunan aynışartlardaki 6 bin 466 metrekarelik zeytinlik için ise tahmini olarak 16 milyon 500 bin lira isteniyor. Satılacak zeytinlik araziler ormanlık alanın içinde koyda bulunuyor. 

İlanda Muğla’nın başka yerlerindeki arsaların da satılacağı duyuruldu. Bodrum’un Konacık Mahallesi’ndeki toplamda 5 bin 666, 67 metrekarelik alan 11 milyon 305 bin liraya satılacak.

Satılacak arazilerin ihaleleri 14-15 Nisan 2021 tarihlerinde kapalı teklif usulü ile yapılacak.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.