MHP’Lİ YALÇIN’DAN SP’Lİ YALMAN’A YANIT: TÜRKİYE ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİNİN TÜRKİYE’Sİ DEĞİLDİR

MHP’Lİ YALÇIN’DAN SP’Lİ YALMAN’A YANIT: TÜRKİYE ARTIK 15 TEMMUZ ÖNCESİNİN TÜRKİYE’Sİ DEĞİLDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Saadet Partisi GİK Üyesi Lütfi Yalman’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı eleştirileri...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Saadet Partisi GİK Üyesi Lütfi Yalman’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yaptığı eleştirileri anımsatarak, “Ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi” demesine karşı“Evet, MHP 15 Temmuz öncesinde Ak Parti yönetimini eleştirmiştir… Türkiye artık 15 Temmuz 2016 öncesinin Türkiye’si değildir” dedi. Yalçın, “Yalman’ın dile getirdiği türden kara propaganda yöntemleri, alenen FETÖ destekçiliğidir” suçlaması yaptı.

Saadet Partisi GİK Üyesi Lütfi Yalman, “Devlet Bahçeli’nin sayın Cumhurbaşkanı hakkında söylediği laflara ben tahammül edemiyordum zamanında. Hala da bunu kaldıramıyorum. Ama ne oldu da bu kadar ağır laflardan sonra bir araya gelindi” diye sormuş ve “İktidarın nimetlerinden istifade ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanının devletteki atamalar konusunda yer yer rahatsız olabileceği kanaatindeyim. Bu siyasi değil, şahsi düşünce. Elbetteki rahatsız olduğu taraflar vardır. Zaman zaman bazı bilgiler geliyor. Doğu Perinçek’in, Devlet Bahçeli’nin Hatta Mehmet Ağar Bey'in bile Beştepe’de ofislerinin olduğu söyleniyor” demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Söz konusu iftira ve suçlamalar göstermektedir ki MHP’nin Türk siyasetinde temsil ettiği çözüm üretme, istikrarı kuvvetlendirme ve yapıcı siyaset takip etme misyonu SP ve öteki zillet ittifakıçevrelerinde hazımsızlığa yol açmıştır. MHP’nin siyaset kulvarındaki müspet konumundan rahatsız olan üst akıl da zillet cephesine okyanus ötesinden sufle vermekte, partimizin bu etkin işlevinin baltalanmasını istemektedir. Diğer taraftan, zillet cephesindeki politikacılar arasında baş gösteren dimağ hasarı ve hafıza kaybı ise Türkiye’nin geleceğine yön vermesi gereken siyaset kurumu açısından tehlike arz etmektedir” dedi.

Lütfi Yalman için “MHP muarızları” diyen Semih Yalçın, “15 Temmuz 2016 ihanet kalkışmasını, verilen şehitleri ve o gün Türkiye’nin uçurumun kenarından döndürüldüğünü unutturmaya çalışmaktadır. Evet, MHP 15 Temmuz öncesinde Ak Parti yönetimini eleştirmiştir. Üstelik bunu hiçbir MHP sözcüsü inkâr etmemiştir. Ancak 15 Temmuz’dan sonra köprülerin altından çok sular akmış; bütün siyasi partiler duruş, tutum ve tavırlarını gözden geçirmişlerdir. MHP de Türkiye’nin içine yuvarlandığı istikrarsızlığı ve bölünme tehlikesini görerek yıllardır sürdürdüğü sorumlu ve yapıcı siyaset anlayışının gereğini yerine getirmiştir. 15 Temmuz ihanet kalkışmasından sonra MHP; Türkiye’nin bütünlüğü ve bekası adına millî mutabakatı esas alan bir duruş sergileyerek bu konuda Ak Parti ile uzlaşma içine girmiştir. Türkiye artık 15 Temmuz 2016 öncesinin Türkiye’si değildir. Ülkemizde artık milletin birlik ve dirliğini esas alan, hızla karar alıp uygulamaya dönük yeni bir yönetim modeli; yeni bir icra anlayışı devreye girmiştir. MHP de bu isabetli gidişi desteklemektedir” ifadelerini kullandı.

Yalçın, “Yalman’ın dile getirdiği türden kara propaganda yöntemleri, alenen FETÖ destekçiliğidir. Yalman’ın iktidardan nemalanma ve iktidar ortaklığı iddiası da külliyen yalandır" dedi.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.