MHP'Lİ YALÇIN: HASTALIKLI PARLAMENTER SİSTEMİN ARIZALARINDAN BİRİ OLAN ERKEN SEÇİM, GERİDE KALMIŞTIR

MHP'Lİ YALÇIN: HASTALIKLI PARLAMENTER SİSTEMİN ARIZALARINDAN BİRİ OLAN ERKEN SEÇİM, GERİDE KALMIŞTIR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, "Hastalıklı parlamenter sistemin arazlarından biri olan erken seçim atmosferleri,...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, erken seçim tartışmalarıyla ilgili, "Hastalıklı parlamenter sistemin arazlarından biri olan erken seçim atmosferleri, geride kalmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, seçimlerin zamanında yapılması hükümetin halktan aldığı yetkiyle işine bakması için getirilmiştir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, güncel gündemle ilgili yazılı açıklama yaptı. Yalçın’ın açıklaması ana hatlarıyla şöyle:

"TÜRKİYE, TARİHİNDE GÖRMEDİĞİ ÖLÇÜDE ÜRETİM VE İHRACAT YAPAN BİR ÜLKE KONUMUNA GELDİ"

"Türkiye; tarihinde görmediği ölçüde üretim ve ihracat yapan bir ülke konumuna gelmiştir. İthalat ihracat dengesindeki makas her geçen gün daralmaktadır. Özellikle savunma sanayiinde erişilen ve bütün dünyayı kıskandıran başarılar; -zillet ittifakı hariç- herkesi, her kesimi sevindirmektedir. Türkiye, savunma sanayiinde motor üreten ve ihraç eden bir ülke seviyesine gelerek bu alanda süper lige yükselmiştir.

"BAE İLE İLİŞKİLERİN İYİLEŞTİRİLMESİ YOLUNDA ATILAN ADIMLAR, TÜRKİYE'NİN DOĞRU YOLDA OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ"

Diğer taraftan Türkiye, geçmiş dönemlerde dış politikada yapılan hataları telafi etmek üzere gerçekçi ve akılcı bir diplomasiye yönelmiştir. "Değerli yalnızlık" yanlışının biriktirdiği tortular temizlenmeye başlamış, bölge ülkeleriyle ilişkilerde detant ve iş birliği kapıları aralanmıştır. BAE ile ilişkilerin iyileştirilmesi yolunda atılan adımlar ve bu ülkeyle yapılan kapsamlı anlaşmalar, Türkiye’nin doğru yolda olduğunun göstergesidir. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde İçişleri, Dışişleri ve Savunma Bakanlarımız başta olma üzere hükümet üyelerinin gayretli, başarılı çalışmalarını takdirle karşılıyoruz.

"EKONOMİDE VE DIŞ POLİTİKADAKİ OLUMLU TABLO ÖRTÜLMEK İSTENMEKTE"

Mevcut sorunlara rağmen ekonomide ve dış politikada kendini gösteren olumlu tablo, zillet cephesi tarafından kuru gürültü ve taşkınlıkla örtülmek istenmekte, hem kafalar hem de sokaklar karıştırılmaya çalışılmaktadır…

"HASTALIKLI PARLAMENTER SİSTEMİN ARIZALARINDAN BİRİ OLAN ERKEN SEÇİM, GERİDE KALMIŞTIR"

Erken seçim çığırtkanlığına gelince... Hastalıklı parlamenter sistemin arazlarından biri olan erken seçim atmosferleri, geride kalmıştır. Parlamenter sistemin koalisyonlar, siyasi istikrarsızlıklar, hükümet ve güvenoyu krizleri gibi kronik hastalıkları Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aşısıyla tedavi edilmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, seçimlerin zamanında yapılması hükümetin halktan aldığı yetkiyle işine bakması için getirilmiştir.

“GÜVEN SORUNU BULUNMAYAN HÜKÜMET”

Halkın çoğunluğunu oyunu almış ve güven sorunu bulunmayan bir hükümet iş başındayken; Türkiye’nin sorunlarının çözümünü maceracı ittifaklarda aramanın beyhude olduğu, kamuoyunda yaygın bir kanaattir. O bakımdan, hakikatleri görmezden gelip inkarcı politikalar takip etmek faydasızdır."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.