MHP: EMEKLİ BÜYÜKELÇİ ERTUĞRUL KUMCUOĞLU KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

MHP: EMEKLİ BÜYÜKELÇİ ERTUĞRUL KUMCUOĞLU KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

MHP 23. Dönem Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, 126 emekli büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisini imzaladığı gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline...

MHP 23. Dönem Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, 126 emekli büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisini imzaladığı gerekçesiyle kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi. 126 emekli büyükelçinin, 30 Ocak 2020 tarihinde yayınladığı Kanal İstanbul bildirisi, 104 emekli amiralin dünkü bildirisinin ardından yeniden gündeme gelmişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından bugün yapılan açıklamada Kumcuoğlu’nun disipline sevk edildiği duyuruldu. Yalçın’ın açıklamasışöyle:

“126 Emekli Büyükelçinin basın yoluyla kamuoyuna açıklanan bildirisinde ismi yer alan partimizin Aydın Eski Milletvekili Emekli Büyükelçi Ertuğrul Kumcuoğlu, Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmiştir.”

“BOĞAZLARDAKİ MUTLAK EGEMENLİĞİN KAYBEDİLMESİNE YOL AÇAR”

104 Emekli amiralin bildirisinin ardından, Montrö Boğazlar Sözleşmesine ilişkin 30 Ocak 2020'de 126 emekli diplomatın bir araya gelerek yayımladığı bir açıklama yeniden gündeme gelmişti. Emekli büyükelçilerin açıklamasında "Kanal İstanbul, Montrö Sözleşmesi'ni tartışmaya açacaktır. Atatürk Türkiye'sinin, Lozan Antlaşması'ndan sonra en büyük diplomasi başarısı olan Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılması ise Türkiye'nin İstanbul-Çanakkale Boğazları ile Marmara Denizi üzerindeki mutlak egemenliğinin kaybedilmesine yol açar" ifadeleri yer almıştı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.