MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE PERSONELİ, DOĞALGAZ YANGINLARINA MÜDAHALE KONUSUNDA EĞİTİM ALDI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE PERSONELİ, DOĞALGAZ YANGINLARINA MÜDAHALE KONUSUNDA EĞİTİM ALDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’nde görevli itfaiye personeline yönelik "Doğalgaz Bilgilendirme ve Yangın Güvenliği" eğitimi düzenlendi. Eğitim kapsamında itfaiye personelinin...

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi’nde görevli itfaiye personeline yönelik "Doğalgaz Bilgilendirme ve Yangın Güvenliği" eğitimi düzenlendi. Eğitim kapsamında itfaiye personelinin olası doğalgaz yangınlarına nasıl müdahale edeceğinin yanı sıra müdahale ettiği yangın ve diğer olaylarda doğalgaz ve doğalgaz enstrümanları ile ilgili dikkat etmesi gereken noktalar anlatıldı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen eğitimde, Doğalgaz Dağıtım Şebekesi ve Enstrümanları konu başlığı altında Mersin’de doğalgaz dağıtım mevcut şebeke görünümü, bölge regülatörleri, Mersin’de bulunan doğalgaz vanaları, doğalgaz hattının olduğunu gösteren ekipmanlar, altyapı ikaz uyarı işaretleri, şebeke uyarı ikaz işaretleri örnek fotoğraflarla anlatıldı.

OLASI YANGINLAR VE MÜDAHALE ŞEKİLLERİÖRNEKLERLE ANLATILDI

Eğitimde, İç Tesisat Uygulamaları konu başlıklı bölümde binalarda daire içi tesisat ve iç tesisatta çıkabilecek yangına nasıl müdahale edileceği anlatıldı. Doğalgaz Riskleri ve Müdahale Yöntemleri konu başlığında ise daire içi yangın, servis kutusu yangınları ve dağıtım hattı yangınlarına örnekler verilerek, müdahale şekilleri videolu ve fotoğraflıörneklerle anlatıldı.

Aksa Gaz Mersin Bölge İşletme Birim Şefi Makine Yüksek Mühendisi Hüseyin Öktem tarafından verilen eğitim, personelin konuyla ilgili sorularının yanıtlanmasının ardından tamamlandı.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.