MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NİN TİYATRO VE AKADEMİK RESİM KURSU KAYITLARI BAŞLADI

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NİN TİYATRO VE AKADEMİK RESİM KURSU KAYITLARI BAŞLADI

Merkezefendi Belediyesi, ilçenin sosyal, kültürel ve eğitim hayatına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğüçalışmalar kapsamında tiyatro ve akademik resim kursu açıyor.

Merkezefendi Belediyesi, ilçenin sosyal, kültürel ve eğitim hayatına katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında tiyatro ve akademik resim kursu açıyor.

15 yaş ve üzeri Merkezefendililer'in katılacağı tiyatro kursu için başvurular başladı. Merkezefendi Kültür Merkezi’nden şahsen yapılacak olan başvurular, 28 Mayıs’a kadar devam edecek.

Akademik resim kursuna ise 14 ile 30 yaş arasındaki Merkezefendililer başvuru yapabilecek. Başvurular, 28 Mayıs tarihine kadar devam edecek ve yine Merkezefendi Kültür Merkezi’nden şahsen yapılacak. Akademik Resim Kursu'nda kursiyerlere, Temel Sanat, Karakalem, Desen Kursu ve Perspektif Eğitimleri verilecek.

Ayrıca Merkezefendi Belediyesi'nin Gümüşçay, Merkezefendi, Sevindik, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerinde, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Gerzele Kurs Merkezi’nde verilen amigurimi, makrome, tel kırma, deri, rölyef, wayuu, iğne oyası ve resim kursları da devam ediyor.

Merkezefendi’de sanata ve kültüre yoğun ilginin olduğunu belirten Merkezefendi Belediye BaşkanıŞeniz Doğan, şöyle konuştu:

“Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizi kültürün, sanatın, eğitimin, sporun merkezi haline getirmek adına çalışmaya devam ediyoruz. Pandemi döneminde ara verilen kurslarımıza tekrar başlıyoruz. Hemşehrilerimizin sanata ve kültüre ilgisi çok fazla. Bu da bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Hemşehrilerimiz pandemi döneminde çok sıkıldılar, bunaldılar. Bu kurslarımız, hemşehrilerimize iyi gelecek. Merkezefendi’de sanat var, kültür var, eğitim var.”

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.