MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN AKTİF YAŞ ALMA MERKEZİ

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ'NDEN AKTİF YAŞ ALMA MERKEZİ

Denizli'de Merkezefendi Belediyesi, Selçukbey Mahallesi’nde hayata geçirdiği Alzheimer Merkezi’nden sonra 1200 Evler Mahallesi’nde de 65 yaş ve üzeri Merkezefendililer için Aktif Yaş Alma...

Denizli'de Merkezefendi Belediyesi, Selçukbey Mahallesi’nde hayata geçirdiği Alzheimer Merkezi’nden sonra 1200 Evler Mahallesi’nde de 65 yaş ve üzeri Merkezefendililer için Aktif Yaş Alma Merkezi'ni hizmete açacak.

1200 Evler Mahallesi’ndeki parkın içinde atıl durumda bulunan tesis, bakım ve tadilat çalışmalarından sonra yeni bir yaşam alanını dönüştürülecek. 185 metrekarelik alandan oluşan sosyal tesiste, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için etkinlikler ve kurslar düzenlenecek. İçerisinde kütüphanenin de bulunacağı merkezde, Merkezefendili büyükler hem sosyalleşecek hem de zamanı verimli olarak geçirecek.

Aktif Yaş Alma Merkezi’nin yapılacağı tesiste ve alanda incelemelerde bulunan Merkezefendi Belediye BaşkanıŞeniz Doğan, 7’den 70’e tüm Merkezefendililer için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Başkan Doğan, yeni projeleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

“1200 Evler Mahallemizde park içinde atıl durumda olan bir tesisimizi, değerli büyüklerimiz için yepyeni bir yaşam alanına dönüştürüyoruz. Ağırlıklı olarak 65 yaşüzeri büyüklerimiz için hizmet verecek olan 1200 Evler Aktif Yaş Alma Merkezimizde büyüklerimiz, onlar için düzenleyeceğimiz kurslarımıza, etkinliklerimize katılarak zamanlarını etkin ve verimli olarak değerlendirebilecekler. Onlar için hazırlayacağımız kütüphanede, huzurlu bir ortamda kitap ve günlük gazeteleri okuyabilecekler. Ev ortamına bağlı kalmaktan sıkılan büyüklerimiz, tesisimizin bahçesinde bir araya gelerek ücretsiz ikramlarımızın tadına bakarken sosyalleşebilecekler. Bunun yanında, Selçukbey Mahallemizdeki Alzheimer Merkezimizin birinci katında, Alzheimer hastası olmayan büyüklerimiz aynışekilde, onlar için özel olarak düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılabilecekler. 7'den 70'e tüm Merkezefendili hemşehrilerimiz için çalışıyor, "Çalıştıkça Büyür Aşkımız" diyoruz. İçinde bulunduğumuz Yaşlılar Haftası nedeniyle, tüm değerli büyüklerimizin ellerinden öpüyor, onlara sağlıklı ve huzurlu uzun bir ömür diliyorum."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.