MERAKLI ATÖLYELER BEŞİKTAŞ’TA BAŞLIYOR

MERAKLI ATÖLYELER BEŞİKTAŞ’TA BAŞLIYOR

Beşiktaş Belediyesi, online olarak ‘’Meraklı Atölyeleri’’ başlatıyor. Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nin çalışmaları kapsamında gerçekleşecek olan ilk atölyede, Toplumsal...

Beşiktaş Belediyesi, online olarak ‘’Meraklı Atölyeleri’’ başlatıyor. Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nin çalışmaları kapsamında gerçekleşecek olan ilk atölyede, Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil konusu işlenecek.

Beşiktaş Belediyesi Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi ile sosyal bir girişim olan "Öğrenme Meraklıları’’ iş birliğiyle düzenlenecek olan "Meraklı Atölyeler" bugün başlıyor. "Dil değişir mi?’’ konulu ilk atölye, bu akşam saat 21.00’de gerçekleşecek. Pandemi nedeniyle Zoom uygulamasıüzerinden düzenlenecek atölyeye katılım, 50 kişiyle sınırlı olacak. E-posta ya da telefonla yapılacak olan başvuruların ardından katılımcılara, Zoom linki iletilecek.

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil hakkında önemli bilgilerin verileceği atölye, psikolojik danışman, çift ve aile terapisti Özge Öztürk Birdal eşliğinde gerçekleşecek. 

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DAYALI POLİTİKALAR ÖNCELİĞİMİZ”

Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı iletişim dilinin önemini vurgulayan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Kadın ve erkeğin eşit temsil edildiği, rollerin eşit üstlendildiği, karar alma süreçlerinde dengenin gözetildiği toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı politikalar geliştirmek ve kadınlara destek olmak bizim daima önceliğimiz olacak” diye konuştu.

Atölyede gündelik yaşamda dilimizde yer alan cinsiyet üzerinden toplumun ortak belleğindeki varsayımların konuşulması, cinsiyetçi kalıplar üzerine düşünülmesi, sorgulanması ve değişime yönelik çözümlerin tartışılması amaçlanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.