MENDERES BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE MÜJDE

MENDERES BELEDİYESİ’NDEN DEPREMZEDELERE MÜJDE

İzmir depreminde en çok zarar gören ilçelerden biri olan Gümüldürlü vatandaşların yıllardır beklediği imar planları, Menderes Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Oybirliğiyle onaylanan...

İzmir depreminde en çok zarar gören ilçelerden biri olan Gümüldürlü vatandaşların yıllardır beklediği imar planları, Menderes Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Oybirliğiyle onaylanan imar planları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülecek.

Menderes Belediyesi Mayıs Ayı Olağan İkinci Toplantısı’nın öne çıkan gündem maddesi Gümüldür imar planları oldu. Yıllardır beklenen imar planları, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı.   

ÇALIŞMALAR, 1 YIL ÖNCE BAŞLAMIŞTI

Onaylanan imar planlarıyla ilgili Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, şöyle konuştu:

“İzmir depreminde ilçemizde en büyük hasar Gümüldür’de oluşmuş ve Gümüldürlü hemşehrilerimiz büyük mağduriyet yaşamıştı. Zaten yıllardır bölgenin imar planının yapılmaması nedeniyle büyük sıkıntılar vardı. Göreve geldiğimizde vatandaşlarımıza bölgenin imar planlarını yapacağımıza dair söz vermiştik ve geçtiğimiz yıl plan çalışmalarını başlatmıştık. Depremin yarattığı mağduriyet ise ne kadar doğru bir adım attığımızı göstermiş oldu. Eğer deprem sonrası bu planlara başlasaydık süreç çok uzayacaktı, ancak plan çalışmalarına 1 yıl önce başlamanın büyük artısını gördük ve bu sayede son meclisimizde planların onaylanmasını sağladık.”

13 YILDIR BEKLENİYORDU

Gümüldür planlarının 2008 yılından itibaren gündemde olduğunu ancak bugüne kadar her gelen yönetimin vaatten öteye geçemediğini kaydeden Kayalar, şunları söyledi:

“13 yıldır kanayan bir yaraydı. Biz bu yarayı saracağımızın sözünü vermiştik ve bu sözümüzü de tuttuk. Onaylı yüz binlik planlara bağlı olarak 25 bin, 5 bin ve bin ölçekli uygulama imar planlarıçalışmalarını yerine getirdik. Meclisimize sunduğumuz planlar oy birliğiyle kabul edildi. Tüm meclis üyelerimize de teşekkür ederim. 25 bin ve 5 bin ölçekli planların onama yetkisi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde. Öneri planı olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sunulacak planların onaylanma sürecinin ardından plan koşullarına uygun olarak yapılaşmanın önü açılacak, vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı mağduriyet sona erecek. Tüm Gümüldürlü hemşehrilerime ve ilçemize hayırlı, uğurlu olsun."

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
yorumlar onaylanmamaktadır.