MEHMET MERT YENİDEN İGD BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

MEHMET MERT YENİDEN İGD BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) olağan kongresinde Mehmet Mert yeniden başkan oldu.

İstanbul Gazeteciler Derneği (İGD) olağan kongresinde Mehmet Mert yeniden başkan oldu.

İGD'nin koronavirüs nedeniyle geçen yıl yapılamayan olağan kongresi bugün gerçekleştirildi. Kaya Milenyum AVM'de  bulunan dernek merkezinde yapılan kongrenin divan başkanlığını Tuncer Dağ, katip üyeliklerini ise Barış Emregül, Mustafa Küpeli ve Şenay Badur yaptı.

Kongrede konuşan İGD Başkanı Mehmet Mert, "Gazetecilik ayrıcalıklı bir meslek olmakla birlikte, fedakarlık gerektiren ulvi bir meslektir. Önce parayı düşünenler başka iş yapmak zorundalar. Gazetecilik gibi duruş ve tavır gerektiren mesleklerde para en son gelir akıllara" dedi.

Mehmet Mert, 28 Kasım 2015 tarihinde başlayan başkanlığı süresince İGD'nin yaptıklarınışöyle sıraladı:

"-Yeni yönetimin ilk vaadi olan kurumsallaşma adına dernek merkezi, 150 m2'lik konferans salonu, içerisinde interneti, bilgisayarları olan modern bir dernek merkezine kavuştu.

- İstanbul Gazeteciler Derneği'nde bir ilki başararak "Yılın Zirvedekileri Ödül Töreni" gerçekleştirdik. 8 dalda 4 yıl toplamda 32 başarılı meslektaşlarımızı hem manevi değeri olan plaketlerle hem de maddi değeri olan, diz üstü bilgisayarlar ve fotoğraf makineleri ile ödüllendirdik.

- Gerçekleştirdiğimiz söyleşilerde; 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle İstanbul Gazeteciler Derneği olarak bir birinden renkli ve anlamlı söyleşiler düzenledik. İsmail Küçükkaya, Yalçın Bayer, Emin Karaca, Mehmet Köşker gibi ünlü gazeteciler yanında İGD önceki başkanlarını da söyleşide ağırladık.

- İstanbul Gazeteciler Derneği olarak anlamlı yemeklerimiz, pikniklerimiz ve iftarlarımız oldu.

- Küçükçekmece bulunan Gölbaşı Restaurant'ta yapılan 10 Ocak Gecesi’ni DİSK Başkanı Kani Beko ile birlikte gerçekleştirdik ve bütün dernek üye yayınlarımıza DİSK'İ abone yaptık.

- 24 Temmuz başında Sansürün Kaldırılış yıl dönümü anısına bir birinden renkli piknikler gerçekleştirdik... Çatalca'da iki defa gerçekleşen pikniğimizde meslektaşlarımız doğanın ve birlikte olmanın keyfini yaşadılar.

- İstanbul Yerel Gazeteciler tarihinde ilk defa vergi ödemeleri ve stopaj ödemeleri gerçekleştirdik. Daha önceki yönetimler zamanından kalan 9 bin liralık stopaj ödemesini vergi barışı kapsamında taksite bağlayarak ödemeye başladık.

- Dernek üyemiz olsun olmasın İGD Yönetim Kurulu olarak iyi günlerinde ve kötü günlerinde meslektaşlarımızın yanında yer aldık.

- İstanbul'un ünlü avukatlarından Av. Sema Kılıç, ile anlaşma yapılarak İGD üyelerine ücretsiz hukuk desteği sağladık.

- Ayrıca birçok kurum ve kuruluşlarla anlaşma yapılarak İGD üyelerine Yüzde 20 ile yüzde 40 arasında indirim kartları bastık.

- TBMM başta olmak üzere; bütün siyasi parti genel başkanlarına, bölgemiz milletvekillerine, basın İlan Kuurmu'na, Basın Yayın Enformasyon İstanbul İl Müdürlüğü'ne, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ne ziyaretlerimiz oldu. Birçok ziyaretçimizi de biz dernek merkezinde karşıladık.

- Bütün bu faaliyetlerin gerçekleşmesi için desteklerini her zaman yanımda bulduğum, çok saygıdeğer 26 kişilik YÖNETİM KURULU ÜYESİ arkadaşlarıma huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ediyorum.” 

TEK LİSTE İLE SEÇİM YAPILDI

İGD Başkanı Mehmet Mert'in konuşmasının ardından faaliyet raporu oy birliği ile kabul edilirken divana sunulan tek liste ile seçimlere gidildi. Yapılan genel kurul sonrasında 3 yıl süre ile görev yapacak İstanbul Gazeteciler Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

İGD Yönetim Kurulu:  Mehmet Mert, Hasan Hınıslı, Mustafa Dolu, Hüseyin Çetiner, Celal Karali, Remzi Tanış, Müge Cesur Özmen, Tolga Öztürk, Sibel Gülersöyler, Emre Baktıroğlu, İlke Duyan, Aykut Kaya, Fatma Sarıbıyık, Müge Yücetürk.

İGD Denetim Kurulu: Emin Beyaz, Turan İşcan, Osman Köse, Hakan Songur, Kemal Aydın, Tuncay Peker.

İGD Disiplin Kurulu: Mustafa Küpeli, Kadir Çetin, Çetin Yılmaz, Zerrin Akbulut, Yakup Tezcan, Münevver Metin.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.